Bloomberg: Do końca roku bitcoin może wzrosnąć do 28 000 $

Czynniki techniczne i fundamentalne przemawiają za dalszym wzrostem bitcoina. Jest prawdopodobne, że w tym roku osiągniemy nowy rekord ceny powyżej 20 000 USD. Raport Mike’a McGlone’a, starszego analityka rynków towarowych Bloomberg Intelligence.

Wśród czynników, które mogą stać się katalizatorem wzrostu BTC, jest wzrost wolumenu otwartych pozycji w kontraktach futures i stale rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

McGlone mówi, że aby Bitcoin nie mógł podnieść ceny, „coś powinno pójść radykalnie nie tak”, i nie wyklucza, że ​​kryptowaluta może wzrosnąć do poziomu 28 000 $.

To warto wiedzieć: jak sprzedać bitcoin

Zauważył również, że pandemia koronawirusa i łagodzenie ilościowe przez banki centralne zmniejszyły zmienność kryptowaluty.

Zmienność bitcoinów jest około dwa razy wyższa niż w przypadku Nasdaq. Kiedy cena kryptowaluty i indeks po raz pierwszy przekroczyły wartość w 2017 r., liczba ta była siedmiokrotnie wyższa”- pisze analityk.

Mówiąc o rosnącym zainteresowaniu inwestorów instytucjonalnych, zwraca uwagę na fakt, że sama Grayscale Investments kupuje około 25% BTC wchodzących na rynek. W 2019 r. Wskaźnik ten wynosił mniej niż 10%.

Innym powodem wzrostu wartości BTC, według McGlone, jest szybki wzrost Tethera (USDT). W maju ubiegłego roku kapitalizacja popularnego stablecoina wyniosła 4 miliardy dolarów, a w ciągu ostatniego roku wzrosła do 10 miliardów dolarów, co wskazuje na szersze wykorzystanie aktywów kryptowalutowych.

Według McGlone niewiele może powstrzymać dalszy wzrost Tether. Analityk oczekuje, że stablecoin nieuchronnie przewyższy Ethereum.

Dziesięć dni po halvingu bitcoina, McGlone przewidział poprawę jej ceny powyżej psychologicznego progu 10 000 USD, co faktycznie miało miejsce w tym tygodniu.

źródło: https://www.bloomberg.com/professional/blog/something-needs-to-go-really-wrong-for-bitcoin-to-not-appreciate/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.