Koniec niedźwiedzi na rynku krypto w tym roku | Tom Lee

Tendencja Bitcoina zmieni się w tym roku z niedźwiedziej ospałości na byczą agresję. Tak twierdzi słynny analityk krypto, Thomas Lee, szef działu R&D w Fundstrat Global Advisor. Zdanie swoje opiera na analizach technicznych wykonanych przez jego zespół.

Pan Lee w swoich przekonaniach nie jest sam. Po maleńkim bull run, który miał miejsce 8 lutego, wielu inwestorów miało nadzieję na nieco dłużej trwającą hossę na rynku. Rynek wówczas wzrósł o co najmniej 9 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Według inwestora bear market może nie zakończyć się za tydzień czy dwa. Uważa on jednak, że świetlana przyszłość krypto rynku czai się tuż za rogiem.

Analitycy Fundstrat, którzy byli raczej sceptyczni zeszłego roku, zmieniają obecnie nastawienie do krypto. Twierdzą, że 2019 rok będzie zdecydowanie ciekawszy dla rynku niż poprzedni. Swoje zdanie opierają na 200-tygoniowej ruchomej średniej BTC, która pozwala wierzyć, że twierdzenie to jest słuszne.

Dyrektor zarządzania oraz strateg w Fundstrat, Robert Sluymer, popiera słowa pana Lee i jego zespołu. Z jego punktu widzenia niedźwiedzi rynek również jest bliski końca. Porównuje on sytuację cen BTC od 2015 roku z tą obecnie panującą. Wyjaśnia tym samym w jaki sposób Bitcoin wraca do tej samej formacji w jakiej wówczas się znajdywał. To, jak wierzą, jest dowodem na zbliżającą się zmianę cen krypto.

Czas pożegnać niedźwiedzia?

Jeśli obecne warunki odzwierciedlają te z 2015 roku, trend spadkowy może rzeczywiście dobiegać końca. Czy tak się jednak stanie? Delikatne, aczkolwiek gwałtowne wzrosty z 8 lutego podsuwają nam jedną wskazówkę: prawdopodobnie. Niektórzy twierdzili niedawno, że BTC osiągnie dno spotykając się z ceną na poziomie 2000 $. Wygląda jednak na to, że ceny krypto są bardziej odporne.

Analitycy wzięli pod lupę również Litecoin (LTC). Porównali obie waluty, BTC oraz LTC, który wzrósł ostatnio o 50%. Wierzą oni, że BTC może obecnie podążać za LTC, kończąc swój spadkowy trend i powoli zyskiwać na wartości. Zespół Pana Lee twierdzi, że BTC musi utrzymać się na poziomie powyżej 3300 $. Wówczas istnieją  spore szanse na zakończenie bessy na rynku krypto.

W tym samym czasie Tom Lee opublikował artykuł, w którym stwierdził, że inwestorzy z pewnością zauważą spadek wartości USD. Postanowią wówczas zainwestować w krypto, co pozwoli napędzić rynek jeszcze mocniej w późniejszym okresie.

Comments (No)

Leave a Reply