FBI publikuje listę adresów portfeli Bitcoin powiązanych z Koreą Północną

Lista portfeli hakerów z Korei Północnej

Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych (FBI) ujawnił sześć portfeli bitcoinowych powiązanych z północnokoreańską grupą hakerską Lazarus Group. Portfele te mieszczą 1580 BTC o wartości 40 milionów dolarów, które prawdopodobnie pochodzą z włamania na platformy kryptowalut.

Fundusze te znajdują się obecnie pod następującymi adresami bitcoin:

  • 3LU8wRu4ZnXP4UM8Yo6kkTiGHM9BubgyiG
  • 39idqitN9tYNmq3wYanwg3MitFB5TZCjWu
  • 3AAUBbKJorvNhEUFhKnep9YTwmZECxE4Nk
  • 3PjNaSeP8GzLjGeu51JR19Q2Lu8W2Te9oc
  • 3NbdrezMzAVVfXv5MTQJn4hWqKhYCTCJoB
  • 34VXKa5upLWVYMXmgid6bFM4BaQXHxSUoL

FBI ostrzegło firmy kryptograficzne, że przepływ środków powiązanych z osławioną północnokoreańską grupą hakerów wskazuje na próbę prania pieniędzy. Agencja zaleciła firmom monitorowanie wspomnianych sześciu portfeli BTC i wykorzystywanie danych blockchain do śledzenia transakcji.

Północnokoreańska grupa hakerów od wielu lat aktywnie wykorzystuje exploity związane z kryptowalutami i zdołała przejąć aktywa warte miliardy dolarów.

Najnowszy raport z TRM Labs wskazuje że od 2018 roku północnokoreańscy hakerzy ukradli różne aktywa kryptograficzne o prawie 2 miliardach dolarów. Grupa była najbardziej aktywna w 2022 r., kradnąc kryptowaluty o wartości prawie 1 miliarda dolarów.

Główne exploity dotyczące zdecentralizowanych finansów (DeFi) zostały uruchomione w 2022 r., a grupa Lazarus została oskarżona o warte 625 mln dolarów włamania do Harmony Bridge i Sky Mavis.

Mimo to technologia blockchain w dalszym ciągu utrudnia hakerom pranie nieuczciwie zdobytych zysków ze względu na publiczny charakter księgi głównej, która umożliwia śledzenie środków.

Organy ścigania, w tym FBI, wielokrotnie współpracowały z firmami zajmującymi się kryptowalutami, aby zamrażać fundusze związane z hackami.

W lutym tego roku Huobi i Binance zamroziły aktywa powiązane z Koreą Północną o wartości 1,4 miliona dolarów. Podobnie giełdy zamroziły aktywa o wartości 63 milionów dolarów pochodzące z włamania do Harmony Bridge.

Comments (No)

Leave a Reply