Giełda kryptowalut Hotbit wyłączona po próbie ataku hakerskiego

Platforma wymiany kryptowalut Hotbit zamknęła wszystkie swoje usługi po próbie cyberataku w czwartek.

Chińska giełda kryptowalut podaje, że fundusze są „SAFU”, a konserwacja w nagłych wypadkach może zająć do dwóch tygodni.

„Hotbit właśnie padł ofiarą poważnego cyberataku, który rozpoczął się około godziny 20:00 czasu UTC 29 kwietnia 2021 r., Co doprowadziło do paraliżu niektórych podstawowych usług” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej platformy.

Hakerom podobno nie udało się uzyskać dostępu do portfeli Hotbit, ale udało im się włamać do bazy danych użytkowników platformy. W związku z tym zespół Hotbit doradził klientom ignorowanie wszelkich komunikatów od podmiotów podających się za przedstawicieli giełdy.

Ponieważ wszystkie normalne operacje są obecnie wstrzymane podczas trwającej konserwacji, Hotbit ujawnił również, że oczekujące zlecenia handlowe są anulowane, aby zapobiec stratom. Giełda zobowiązała się również do poniesienia wszelkich strat wynikających z funduszy giełdowych notowanych na swojej platformie w okresie wstrzymania.

Zgodnie z zapowiedzią Hotbit, konserwacja potrwa co najmniej siedem dni, z doniesieniami, że dochodzenie i aktualizacja systemu może potrwać nawet dwa tygodnie.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.