23 miliony dolarów skradzione z giełdy Bitrue

Hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości 23 mln $

Wsparcie techniczne giełdy kryptowalut Bitrue poinformowało o ataku hakerskim, podczas którego atakującym udało się wypłacić kryptowaluty o łącznej wartości około 23 milionów dolarów.

W piątek, 14 kwietnia, eksperci bezpieczeństwa Bitrue odkryli lukę w jednym z gorących portfeli platformy transakcyjnej. Hakerzy byli w stanie przywłaszczyć sobie zasoby krypto w ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT i MATIC.

Pracownicy giełdy zapewniali, że zhakowany gorący portfel zawierał mniej niż 5% wszystkich środków platformy. Reszta portfeli pozostaje bezpieczna i nie została naruszona. Na razie nie wiadomo, czy atak ten został przeprowadzony z powodu błędów technicznych, czy z wykorzystaniem metod socjotechnicznych.

Specjaliści Bitrue badają sytuację i przeprowadzają dodatkowe kontrole bezpieczeństwa. Bitrue zawiesza wszystkie wypłaty do 18 kwietnia 2023 r. Wszyscy zidentyfikowani użytkownicy, których dotyczy włamanie, otrzymają pełne odszkodowanie za poniesione straty, jak obiecał zarząd giełdy.

W 2019 roku platforma Bitrue została już zhakowana. W tym czasie hakerom udało się ukraść 9,3 miliona XRP i 2,5 miliona ADA.

Comments (No)

Leave a Reply