Platformy DeFi pNetwork straciła 12 milionów USD

277 Bbtc (wrapped bitcoin ) zostało wypłacone z platformy, która tym samy zaoferowała hakerowi 1,5 miliona dolarów za zwrot środków.

 

pNetwork, protokół zdecentralizowanego finansowania międzyłańcuchowego (DeFi), ogłosił późną niedzielę, że został zaatakowany i stracił 277 pBTC (o wartości ponad 12 milionów dolarów po obecnych cenach).

pBTC to wersja bitcoina w ekosystemie pNetwork. Wrapped bitcoin to token na łańcuchu bloków inteligentnego kontraktu, który jest równowartością danej ilości bitcoinów na jego natywnej sieci. Format taki został stworzony, aby bitcoin mógł być używany w protokołach DeFi, na przykład do generowania zysku. W tym przypadku pBTC istnieje na różnych łańcuchach bloków, w tym Ethereum i Binance Smart Chain (BSC).

pNetwork nie określiło szczegółowo, w jaki sposób doszło do ataku, ale potwierdziło, że haker był w stanie wykorzystać błąd w swojej bazie kodu i wypłacić pBTC z łańcucha bloków BSC. Pozostałe mosty nie zostały naruszone. Wszystkie inne fundusze w sieci pNetwork są bezpieczne.

Błąd został zidentyfikowany i zaproponowano jego poprawkę. Oczekuje się, że mosty zostaną ponownie uruchomione za około 12 godzin.

pNetwork ma zamiar zaoferować atakującemu nagrodę w wysokości 1,5 miliona dolarów, jeśli zwróci skradzione środki. „Znajdowanie luk jest niestety częścią gry, ale wszyscy chcemy, aby ekosystem DeFi nadal się rozwijał, a zwrot środków jest krokiem w tym kierunku” – czytamy w komunikacie platformy.

Według CoinGecko cena tokena pNetwork PNT, który działa na Binance Smart Chain, spadła o ponad 18% w ciągu ostatnich 24 godzin. PNT jest obecnie wyceniony na około 0,97 USD.

Jako wielołańcuchowa platforma DeFi, walidatory pNetwork pomagają przenosić zasoby z jednego łańcucha bloków do drugiego. Robią to za pomocą wrappowanych tokenów, które nazywają się „pTokens”. Sieć obsługuje pTokeny na siedmiu blockchainach: Ethereum, BSC, EOS, Polygon, Telos, xDAI i Ultra.

 

Comments (No)

Leave a Reply