To koniec Verge? Usunięto historię transakcji z 200 dni

Sieć kryptowalut Verge (XVG) przeszła masowy atak.

Według obserwacji pracownika Coin Metrics Antoine Le Calvez, w ciągu ostatnich 200 dni nastąpiła reorganizacja ponad 560 000 bloków dodanych do blockchaina.

„Węzeł Coin Metrics znajduje się w nowym łańcuchu i w lipcu 2020 roku dzieli ostatni blok z poprzednim łańcuchem” – pisze Le Calvez.

Analityk zauważa, że ​​organizator ataku najprawdopodobniej nie musiał nawet potajemnie kompilować własnej wersji łańcucha blokowego w ciągu tych 200 dni, ponieważ mógł po prostu sfałszować znaczniki czasu, aby przyspieszyć proces. Reorganizacja Verge jest już nazywana największą w historii kryptowalut.

Verge praktycznie przestało istnieć. Tak, społeczność mogłaby teoretycznie przeprowadzić ręczny restart, mówi założyciel Coin Metrics, Nick Carter. Blockchain może naprawdę umrzeć. Pamiętasz, jak firma Verge wzrosła o milion procent w 2017 roku? Wzrost to nie to samo, co witalność„.

Twórca Litecoina, Charlie Lee, zachęca do wystrzegania się monet, dla których na rynku wydobywczym NiceHash dostępne są znaczne ilości mocy obliczeniowej. Według najnowszych danych koszt ataku 51% algorytmu Lyra2REv2 w sieci Verge w ciągu jednej godziny to tylko 47 USD.

Społeczność kryptowaluty może z łatwością przedłużyć życie swojego coina, po prostu odmawiając rozpoznania łańcucha atakującego i przywrócenia historii transakcji w nowym łańcuchu. Wszystkie transakcje powyżej 200 dni zostały usunięte przy użyciu pustych bloków.

Verge został pierwotnie uruchomiony pod nazwą DogecoinDark w 2014 roku. W 2018 roku PornHub wybrał Verge, do płatności na swoim serwisie. Giełdy zawieszają Verge I / O w związku z dzisiejszym ogłoszeniem.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.