Ethereum Classic. 250% w ciągu tygodnia

Ethereum Classic mocno w górę

Według danych CoinGecko cena Ethereum Classic wzrosła o ponad 250% w ciągu zaledwie tygodnia. Pozwoliło to projektowi powrócić do 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji ze wskaźnikiem 15,5 mld$.

Wraz ze wzrostem ceny, hashrate w sieci Ethereum Classic również osiągnął maksimum – 33,2 Tx / s.

Użytkownicy zwrócili uwagę na fakt, że na jednej z największych giełd aktywów cyfrowych, Coinbase, token jest sprzedawany z 20-procentową premią. Wynika to ze specyfiki obrotu na giełdzie – aby użytkownik zdeponował na niej ETC, wymagane jest 10 tysięcy potwierdzeń z sieci.

Wzrost ETC nastąpił po błyskawicznym wzroście innych kryptowalut – w szczególności Dogecoin, Cardano, EOS i innych. Niektórzy analitycy przypisują to „sezonowi altcoinów” i niedawnemu raportowi ING, w którym bank przewidział rozwój zdecentralizowanego sektora finansowego. Niektóre tokeny, których cena wzrosła, są oparte na łańcuchach bloków powiązanych z DeFi. Jednak sam Ethereum Classic do tego grona nie należy.

Założyciel Grayscale i fan Ethereum Classic, Barry Silbert, przypomniał, że w ciągu trzech lat cena tokena wzrosła z 0,5 do 150 dolarów. W tym okresie blockchain napotkał kilka problemów. W okresie od lipca do sierpnia 2020 roku Ethereum Classic był trzykrotnie atakowany przez hakerów – za każdym razem realizowali atak 51%.

 


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.