Bitcoin (BTC) może zerwać korelację z tradycyjnymi aktywami

Bitcoin ma potencjał, by przełamać korelację z tradycyjnymi ryzykownymi aktywami. Może się tak stać dzięki temu, że inwestorzy uświadomią sobie, iż większość zagrożeń pochodzi od rządów i walut fiat. Takiego zdania są eksperci z LookIntoBitcoin.

Eksperci powoływali się na utratę zaufania do działań władz brytyjskich. Pozwoliło to bitcoinowi zachować strefę wsparcia, reprezentowaną przez literę „A” na wykresie.

Wskaźnik NUPL (Net Unrealized Profit/Loss) od czterech miesięcy znajduje się w negatywnym terytorium. Na podstawie poprzednich cykli kapitulacji inwestorów, obecnie jest odpowiedni czas na strategiczny zakup pierwotnej kryptowaluty.

Na zbliżenie się do dna wskazują również metryki Cumulative Value Days Destroyed (CVDD) oraz Balanced Price. Pierwszy z nich daje wartość 16 775 dolarów, drugi 15 940 dolarów. Analitycy zwrócili uwagę, że w momencie osiągnięcia rocznego minimum w dniu 18 czerwca cena była wyższa o zaledwie 150 dolarów.

prognoza ceny

Sprawdź również: Jak sprzedać bitcoina

Rynki niedźwiedzia po halvingach

Na koniec eksperci przyjrzeli się czasowi trwania faz niedźwiedzia po halvingach. W 2013 roku czas ten wynosił 779 dni, w 2017 roku – 891 dni. W ramach obecnego trendu spadkowego osiągnął on obecnie 886 dni.

Niezależnie od tego, czy dno zostanie uformowane czy nie, prawdopodobnie jesteśmy teraz na dobrej ścieżce przez rynek niedźwiedzia pod względem czasu.

rynki niedźwiedzia cykle bitcoina

Dla przypomnienia, analitycy Glassnode stwierdzili również, że kurs bitcoina tworzy dno na podstawie wzorców zachowań, struktury rynku i wskaźników onchain.

Wcześniej były menedżer funduszu hedgingowego Cramer & Co. i gospodarz programu Mad Money w CNBC Jim Cramer powiedział, że instrumenty spekulacyjne, takie jak aktywa cyfrowe, wzrosną z powodu zacieśnienia polityki pieniężnej.

Comments (No)

Leave a Reply