BIT Mining wydał ASIC do wydobywania Litecoin i Dogecoin

Firma BIT Mining wprowadziła do oferty urządzenie LD3 do wydobywania Litecoin i Dogecoin. Do sprzedaży trafiło już ponad 5 tysięcy urządzeń.

Na fali tej wiadomości akcje spółki kryptowalutowej wzrosły o 51%. Z pierwszej partii 5 tys. urządzeń część będzie wykorzystywana przez samo BIT Mining, a część zostanie wysłana do klientów zewnętrznych.

Jest to drugi model ASIC wprowadzony przez BIT Mining, po przejęciu w zeszłym roku producenta sprzętu górniczego Bee Computing.

BIT Mining LD3 ma wydajność 4 800 MH/s przy efektywności energetycznej 0,73 W/MH. CFO BIT Mining Youwei Yang zapewnia:

„Podjęliśmy znaczne wysiłki w celu przekształcenia firmy, aby biznes był bardziej rozproszony, obecny w różnych obszarach branży blockchain”.

Wcześniej analityk Kevin Dede stwierdził, że wydanie własnych minerów ASIC pozwala BIT Mining być firmą zintegrowaną pionowo. Oferuje to takie korzyści jak kontrola kosztów, niezależność od dostawców zewnętrznych oraz możliwość dostosowania sprzętu do potrzeb firmy. Ponadto produkcja własna stanowi dodatkowe i potencjalnie duże źródło przychodów.

W 2021 roku BIT Mining planował budowę dużego centrum danych w Kazachstanie, ale na początku 2022 roku zdecydował się zrezygnować z tych planów.

Comments (No)

Leave a Reply