PlayWay uruchomi platformę opartą o blockchain

PWay to zależna spółka PlayWay która, planuje w najbliższym czasie uruchomić platformę na której będzie można zgłaszać gry, a w zamian dostać udział w tokenach firmy.

PlayWay SA to jeden z czołowych wydawców gier komputerowych i mobilnych. Firma współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier. Gry dystrybuowane przez firmę dostępne są na platformie Steam, AppStore oraz Google Play. 80 procent sprzedaży to Europa i Ameryka Pólnocna.

System o którym mowa ma mieć nazwę „Need for a Game Idea” i ma pozwolić każdemu zgłoszenie pomysłu na grę. W zamian użytkownik dostanie token oparty o blockchain Ethereum, a cały dostęp będzie odbywać się za pomocą platformy Steam , jednej z największych platform do sprzedaży gier na świecie.

Po zgłoszonych pomysłach przez użytkowników zostaną wybrane najciekawsze propozycje, a ich twórcą zostanie zaproponowany udział nad pracą i tworzeniem gry.

Każdy którego pomysł zostanie wykorzystany dostanie 100 tokenów oraz 5% zysków ze sprzedaży gry wypłacanych również w tych tokenach.

Tokeny PWay mają trafić do ogólnoświatowego obiegu na giełdach kryptowalutowych. Twórcy wierzą że cena tokena zacznie zyskać na wartości z czasem co pozwoli na większe zainteresowanie i zaangażowanie użytkowników na tworzenie gier na platformie.

Zespół dodał też, że celem platformy nie jest zbieranie funduszy na rozwój poprzez sprzedaż tokenów.

Platforma posiada własne środki pieniężne na rozwój Platformy pozyskane od wspólników – współtwórców, którzy posiadają 3 proc. udziałów w Pway (PlayWay – 97 proc.) oraz łącznie około 8 proc. tokenów PWay

Wyemitowanych zostało 42.111.111 tokenów PWay, z czego ok. 8 proc. trafiło do pomysłodawcy systemu – prezesa PlayWay, Krzysztofa Kostowskiego – oraz osób blisko związanych z projektem.

zródło: Bankier.pl

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.