Giełda kryptowalut OKEx przeznaczyła 10 milionów dolarów na rozwój projektów GameFi

OKEx inwestuje w GameFi

Giełda kryptowalut OKEx uruchamia fundusz o wartości 10 milionów dolarów na wsparcie rozwoju segmentu GameFi (play-to-earn).

Środki na rozwój będą pochodzić z funduszu venture kryptowalut skupionego na startupach blockchain – OKEx BlockDream Ventures .
Aby przyciągnąć inwestorów do obiecujących projektów GameFi, zespół OKEx planuje zorganizować hackathon. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia. Zwycięzca hackathonu otrzyma 1 milion dolarów oraz pomoc OKEx w promocji projektu.

Terminy GameFi i play-to-earn odnoszą się do segmentu gier, które pozwalają użytkownikom zarabiać podczas grania. Jedną z najpopularniejszych gier typu „graj, aby zarobić” jest Axie Infinity. „Świat” projektu zamieszkują „zwierzęta” – Axi. Każdy z nich technicznie jest tokenem NFT. Gracze Axie Infinity mogą zarabiać pieniądze poprzez zwycięstwa w bitwach Axi, a także poprzez „hodowlę” „zwierząt” pod ich kontrolą. Podobną zasadę stosuje wiele gier typu play to earn, w tym jeden z pionierów tego kierunku w grach – CryptoKitties. W dużej mierze przez, a może dzięki GameFi, rynek NFT wyprzedził DeFi pod względem ilości zużywanego gazu w sieci Ethereum.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.