CoinMarketCap oskarżony o manipulowanie airdropami

Czy CoinMarketCap oszukuje ludzi i projekty w kampaniach airdrop?

Zorganizowane przez  CoinMarketCap kampanie airdrop miały poważne niedociągnięcia. Poinformował Cointelegraph cytując przedstawicieli projektów SaTT i TokenBot.

Tokeny zamiast być dystrybuowane do tysięcy użytkowników,  w celu podniesienia świadomości na temat projektów, trafiły do ​​ograniczonej liczby adresów, poinformowali przedstawiciele SaTT i TokenBot. Sugeruje to potencjalną manipulację systemem. Tokeny były sprzedawane i dropowały drastycznie cenę.

Oszustwo na SaTT

Warunki airdropa SaTT zakładały, że 25 000 użytkowników stanie się właścicielami 4000 tokenów projektu. Według CEO startupu, 20 953 z nich „automatycznie” przeniosło aktywa do 21 portfeli, które tego samego dnia otrzymały ze sprzedaży 142 000 $. Cena SATT spadła o 70% od czasu airdropa do tego wydarzenia.

Oszustwo na TokenBot

Podobna historia miała miejsce w przypadku airdropa projektu TokenBot. Spośród 4000 odbiorców tokenów 3300 ostatecznie przeniosło aktywa do jednego portfela.

Kierownik najwyższego szczebla stwierdził, że CMC nie przeprosił. Przedstawiciele CoinMarketCap obiecali zbadać incydent i wrócić z zaktualizowaną listą zwycięzców projektu.

Hakerzy, albo ktoś z wewnątrz

Według CEO SaTT, od lipca 2022 r. CMC przeprowadził 18 kolejnych „scamowych” kampanii na łączną kwotę 6,6 mln USD.

Albo grupa hakerów umieściła tony fałszywych kont na stronie CMC, albo jest to dzieło osób z wewnątrz” – zasugerował.

W rozmowie z Cointelegraph rzecznik CoinMarketCap podkreślił, że co najmniej cztery z projektów zidentyfikowanych przez SaTT jeszcze nie rozdzieliły nagród. To rozbraja zarzuty o „złośliwą” działalność. Zauważył też, że tylko trzy projekty – SaTT, AgeOfGods i TokenBot – zwróciły uwagę na możliwe problemy z airdropami.

Problemy z botami

Menedżer CMC przyznał, że boty to „nierozwiązany” problem.

Nieustannie pracujemy nad ulepszeniem naszych systemów i usług, aby ograniczyć możliwości botów. Ściśle współpracujemy z projektami, aby znaleźć rozwiązania i pomóc w rozwiązaniu bieżących problemów” – dodał.

CoinMarketCap stosuje captcha i wymagania weryfikacji adresu e-mail dla członków. Trwają prace nad zintegrowaniem uwierzytelniania dwuskładnikowego.

na podstawie: https://cointelegraph.com/news/coinmarketcap-led-token-airdrops-infected-by-fraud-crypto-project-claims

Comments (No)

Leave a Reply