Nicehash zgłasza błąd w sterowniku NVIDIA

Rzecznik prasowy Nicehash poinformował, że firma wykryła problem z najnowszym oprogramowaniem NVIDIA. Chodziło o to, że twórcy organizacji ogłosili niedawno sterownik karty graficznej v526.47, który wydawał się powodować pewne problemy dla górników kryptowalut.

Firma zapewniła: najnowsza aktualizacja spowodowała przerwy w działaniu wielu kart graficznych i algorytmów wydobywania wirtualnych aktywów. Jak się okazało, liczni użytkownicy skarżyli się na brak możliwości grania w swoje ulubione gry. Inni użytkownicy zauważyli, że nie mogli uruchomić minerów, mimo że wszystkie ustawienia były poprawne. Później okazało się, że problemy mieli tylko klienci, którzy zaktualizowali swoje sterowniki do wersji 526.47.

Korzystaj ze starszych wersji

Twórcy Nicehash zalecili użytkownikom korzystanie ze starszych wersji, które są znane ze swojej stabilności. Eksperci radzili pobrać wersje 522.30 lub 522.25, które całkowicie usuwają ograniczenie LHR. Zapewnili TEŻ, że skontaktowali się już z programistami w firmie NVIDIA i ci zajmują się naprawą problemu. Po jego rozwiązaniu firma ogłosi nową aktualizację, która będzie dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników.

Przedstawiciele Nicehash powiedzieli, że w tej sytuacji nie ma nic dramatycznego, ale wielu użytkowników sprzętu ucierpiało w ostatnich dniach, ponieważ nie mogli zrozumieć powodów, dla których wydobywanie kryptowalut nie było realizowane lub nie było realizowane prawidłowo.

Członkowie Unii Europejskiej (UE) powinni też przygotować się na to, że niektóre firmy mogą być zmuszone do zaprzestania wydobywania bitcoinów z powodu pogarszającej się sytuacji energetycznej. Tak stwierdził Parlament Europejski w oficjalnym apelu.

Comments (No)

Leave a Reply