Bakkt potwierdza wejście na giełdę z wyceną 2,1 mld USD

8 stycznia Bloomberg, powołując się na własne źródła, poinformował, że Bakkt wchodzi na giełdę. Dzisiaj platforma oficjanie potwierdziła te doniesienia.

By to osiągnąć połączy się, a raczej przejmie spółkę VPC Impact Acquisition Holdings . To tak zwana spółka SPAC – jest publiczna, ale nie prowadzi działalności. Celem SPAC jest pomóc innym znaleźć się na giełdzie.

Połączona firma otrzyma nazwę Bakkt Holdings. Jej akcje będą notowane na New York Stock Exchange (NYSE), a siedziba zostanie przeniesiona z Kajmanów do Delaware.

W ramach umowy obecni akcjonariusze i zarząd Bakkt zainwestują 100% swojego kapitału w połączoną spółkę. Podczas oferty prywatnej Bakkt Holdings zaoferuje inwestorom 32,5 mln akcji klasy A po cenie 10 USD każda (12% kapitału zakładowego). Daje to szacunkową wartość ~ 2,1 miliarda dolarów.

Połączona firma będzie miała 532 mln USD w gotówce, w tym dodatkowe 50 mln USD wkładu od Intercontinental Exchange (ICE), udziałowca Bakkt.

W ramach inicjatywy Bakkt powołał również nowego CEO, Gavina Michaela, byłego CTO w globalnym dziale konsumenckim Citibank. Michael zastępuje pełniącego obowiązki dyrektora generalnego Davida Cliftona, który będzie zasiadał w zarządzie połączonej nowej spółki. Wcześniej nowy szef Bakkt kierował zespołem ds. Digitalizacji w JPMorgan Chase oraz był szefem innowacji w Accenture.

Przeciętny konsument posiada dużą liczbę zasobów cyfrowych, ale rzadko śledzi ich wartość i nie ma narzędzi do zarządzania nimi i korzystania z nich. Cieszę się, że mogę pomóc Bakkt zrealizować misję zwiększania zaufania i przejrzystości zasobów cyfrowych”- skomentował Michael przy okazji swojej nominacji.

W komunikacie prasowym Bakkt ogłosił również uruchomienie aplikacji Bakkt Cash w marcu 2021 r. 400 tysięcy użytkowników subskrybowało jej wczesny dostęp.

Bakkt handluje opcjami Bitcoin oraz kontraktami terminowymi. Platforma jest częścią Intercontinental Exchange Financial Corporation (ICE), spółki z nowojorskiej giełdy papierów wartościowych.

źródła: https://www.businesswire.com/news/home/20210111005532/en/Bakkt-the-Digital-Asset-Marketplace-Launched-by-Intercontinental-Exchange-in-2018-to-Become-a-Publicly-Traded-Company-via-Merger-with-VPC-Impact-Acquisition-Holdings


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.