Coinbase zamierza złożyć wniosek do sądu o oddalenie pozwu SEC

Główny radca prawny giełdy kryptowalut Coinbase, Paul Grewal, powiedział, że giełda złoży wniosek do sądu o oddalenie pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu uzyskania jasności co do regulacji branży.

Paul Grewal wyraził zaufanie do sytuacji prawnej Coinbase, mówiąc, że platforma nigdy nie sprzedawała papierów wartościowych, jak twierdzi amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

SEC złożyła pozew przeciwko Coinbase na początku czerwca, twierdząc, że giełda sprzedawała niezarejestrowane papiery wartościowe, podczas gdy sama platforma nie była zarejestrowana jako broker.

Gruel twierdzi, że SEC nie ma władzy nad giełdami kryptowalut. Ponadto regulator nie podniósł kwestii rejestracji, gdy Coinbase stała się spółką kryptowalutową notowaną na giełdzie w kwietniu 2021 roku.

Gruel nazwał obecne przepisy finansowe przestarzałymi i niejednoznacznymi dla kryptowalut. Według niego wiele przepisów mających obecnie zastosowanie do przestrzeni kryptograficznej zostało napisanych na długo przed istnieniem Internetu. Dlatego celem Coinbase jest nie tylko wygranie procesu, ale także osiągnięcie jasności regulacyjnej, podkreślił prawnik.

„Jeśli chodzi o spór sądowy z SEC, chcę być bardzo jasny. Uważamy, że możemy wygrać. Spodziewamy się wygrać”

Sprzeczne opinie

Gruel zauważył, że oświadczenia amerykańskich organów regulacyjnych dotyczące kryptowalut są sprzeczne. Na przykład przewodniczący SEC Gary Gensler uważa, że po merge Ethereum należy uznać za papier wartościowy. Z drugiej strony przewodniczący amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Rostin Behnam jest przekonany, że eter jest towarem.

Dlatego też wynik tej sprawy może stanowić precedens dla kolejnych działań regulacyjnych przeciwko giełdom kryptowalut i zmienić regulację branży.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, ujawnił niedawno, że SEC zażądała usunięcia z witryny wszystkich krypto aktywów innych niż bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.