CEO Binance dzieli się planami z okazji szóstej rocznicy powstania giełdy

W dniu 14 lipca 2017 r. powstała Binance, największa jak dotąd giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu. Nasza redakcja zapoznała się z listem korporacyjnym CEO platformy Changpeng Zhao (CZ), w którym podziękował on pracownikom, przypomniał ważne kamienie milowe w historii firmy i podzielił się planami na przyszłość.

Zhao zauważył, że podczas pierwszego uruchomienia Binance obsługiwało tylko pięć tokenów i dwa języki – obecnie obsługuje ponad 600 monet.

Przypomniał również okres we wrześniu 2017 r., kiedy chińskie władze nałożyły zakaz na giełdy kryptowalut. Według niego, w tym czasie zarząd podjął „prostą decyzję” o zwrocie użytkownikom 6 milionów dolarów z osobistych funduszy firmy. W tamtym czasie kwota ta stanowiła 40 procent całkowitego budżetu firmy. Szef Binance napisał:

„Jak się okazuje, świat sprzyja ludziom, którzy postępują właściwie. Nasze działania spotkały się z niezwykle pozytywną reakcją globalnej społeczności kryptowalutowej. Zwróciło się do nas wielu użytkowników z całego świata. W ciągu miesiąca osiągnęliśmy 120 000 użytkowników i zaczęliśmy generować przychody.”

CZ o trudnych czasach

CZ mówił o trudnym okresie krypto zimy z 2018 roku. Stwierdził, że ten okres nauczył firmę „inteligentnego zarządzania finansami”.

Drugie załamanie rynku w 2022 r. było bardziej zmienne, ale Binance było „minimalnie narażone na większość katastrofalnych wydarzeń” – dodał Zhao.

Dyrektor generalny giełdy przypomniał również o inwestowaniu w ekosystem Terra w 2018 roku. Firma nie sprzedała jeszcze ani jednego tokena LUNA. Według CZ, początkowa inwestycja w wysokości 3 milionów dolarów zamieniła się w 1,6 miliarda dolarów w szczytowym momencie, a następnie spadła prawie do zera.

Wspomniał, że upadek funduszu hedgingowego Three Arrow Capital nie wpłynął na Binance. Ponadto giełda kryptowalut zainwestowała w upadły FTX, ale wycofała się z transakcji na wczesnym etapie.

„W 2023 r. rynek zaczął się odradzać. Ale widzieliśmy również większą kontrolę regulacyjną branży. […] Binance ma obowiązek przejąć inicjatywę i współpracować z agencjami na całym świecie, aby rozwijać branżę” – dodał Zhao.

Mówiąc o przyszłości rynku kryptowalut, CZ zauważył pojawienie się graczy instytucjonalnych w postaci BlackRock, Valkyrie i Fidelity Investments. Uważa on, że jest to „potwierdzenie technologii i branży”. CEO Binance stawia również na DeFi jako narzędzie do bezpośredniej interakcji z blockchainami.

Zhao mówił o pojawieniu się jaśniejszego otoczenia regulacyjnego, ale wyjaśnił, że przyjęcie aktywów cyfrowych odbywa się w różnym tempie na całym świecie. Podsumowując, CZ przytoczył statystyki platformy:

  • 140 milionów użytkowników na całym świecie;
  • 11,9 miliona klientów usługi stakingu Binance Earn;
  • 11,5 miliona osób w 70 krajach skorzystało z usługi płatności Binance Pay;
  • 2,4 miliona posiadaczy Binance Card;
  • 3,9 miliona sprzedaży na rynku Binance NFT;
  • Binance Labs zainwestowało w ponad 200 projektów;
  • 28 milionów dolarów, które firma przeznaczyła na cele charytatywne.

Comments (No)

Leave a Reply