Binance Simple Earn – Łatwy staking i krypto oszczędności

Istnieją różne sposoby podejścia do inwestycji w kryptowaluty. Niektórzy inwestorzy wolą kupować cyfrowe aktywa w nadziei, że ich wartość wzrośnie z czasem. Ten sposób jest powszechnie określany jako strategia HODL. Inni, angażują się w handel instrumentami pochodnymi i próbują osiągać zyski zarówno podczas wzrostów jak i spadków.

Zarówno handel spot, jak i instrumentami pochodnymi wymaga od użytkowników ręcznego zarządzania swoimi cyfrowymi aktywami. Co więcej, zyski nie są realizowane, dopóki fizyczne aktywa lub kontrakty nie są sprzedane.

A co, jeśli powiemy ci, że istnieje inny sposób zarabiania pieniędzy dzięki kryptowalutom? Taki, który pozwala na uzyskanie pasywnego dochodu na posiadanych już aktywach? Jeśli jesteś zaintrygowany i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zarabiać odsetki poprzez staking oraz oszczędzanie, przeczytaj nasz poradnik dot. ciekawej funkcji od największej giełdy kryptowalut na świecie – Binance Simple Earn.

Binance Simple Earn: Konto oszczędnościowe dla kryptowalut

Binance Simple Earn to kompleksowe rozwiązanie inwestycyjne, które pozwala inwestorom zarabiać codzienne nagrody generowane przez ich istniejące cyfrowe aktywa. Usługa ta ma na celu usprawnienie procesu generowania pasywnego dochodu z krypto i zapewnia użytkownikom możliwość skorzystania z dwóch typów produktów: zablokowanych i elastycznych.

binance simple earn

Platforma Simple Earn została uruchomiona we wrześniu 2022 roku, unifikując produkty Elastyczne Oszczędności, Stałe Oszczędności i Stały Staking, pod jednym parasolem. Jako część platformy Binance Earn, Simple Earn zapewnia użytkownikom kolejne miejsce, w którym mogą przekształcić swoje bezczynnie leżące aktywa w generujące pasywne zyski narzędzia inwestycyjne.

W przypadku istniejących użytkowników Zablokowanych Oszczędności, pozycje zostaną automatycznie przeniesione do odpowiednich zablokowanych produktów Simple Earn po wygaśnięciu subskrypcji. Naliczone nagrody i zarządzanie subskrypcją są nadal dostępne za pośrednictwem portfela Earn.

Inne artykuły o Binance:

W jaki sposób działa Binance Simple Earn?

Binance wypłaca odsetki od kryptowalut zdeponowanych w produktach Simple Earn. Zdeponowana kryptowaluta jest wykorzystywana do zapewniania płynności oraz do zabezpieczania blockchainów Proof-of-Stake (PoS). W zamian za to użytkownicy Simple Earn otrzymują część zysków, które zarabia Binance.

Produkty Binance Simple Earn różnią się pod względem okresów trwania, wspieranych kryptowalut i rocznej stopy procentowej (APR).

Oto kilka planów subskrypcji dostępnych obecnie na Simple Earn, przeznaczonych dla posiadaczy Solana (SOL), NEAR Protocol (NEAR) i Cardano (ADA):

MonetaAPRCzas trwania
SOLdo 11.9%Elastyczny, 21, 30, 60, 90, 120
NEARdo 28.9%Elastyczny, 21, 30, 60, 90, 120
ADAdo 16.47%Elastyczny, 21, 30, 60, 90, 120

W sumie istnieje ponad 300 produktów Simple Earn. Obejmują one główne monety, takie jak Bitcoin, Ethereum czy BNB, ale także wiele różnych, małych altcoinów dostępnych na Binance.

Ile można zarobić na Binance Simple Earn?

Rentowność różnych planów Simple Earn zależy od użytej kryptowaluty i czasu trwania subskrypcji. Z reguły dłuższe okresy blokady dają większe zyski niż krótsze. Spójrzmy na następujący przykład.

Załóżmy, że chcesz zdeponować Solanę. Jeśli wybrałbyś produkt o elastycznym czasie trwania, który pozwala na wycofanie aktywów w dowolnym momencie bez utraty dziennych nagród, zarobiłbyś 1,5% APR. Ponadto, produkt Solana posiada wielopoziomowy APR, co oznacza, że każda moneta powyżej limitu 20 SOL wygeneruje tylko 0,2% APR.

Z drugiej strony, jeśli zobowiązałbyś się do 120-dniowej blokady subskrypcji, możesz oczekiwać 11,5% APR. Co więcej, podczas korzystania z opcji zablokowanej nie ma struktury wielopoziomowej. Jest ona więc bardziej lukratywna.

Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach APR nie wzrasta liniowo. Oznacza to, że krótsze terminy blokady mogą czasami oferować wyższy APR niż dłuższe.

Binance do obliczania dziennych nagród wykorzystuje następujący wzór:

Nagrody = Twoje zdeponowane aktywa × APR/365.

Jaka jest różnica między produktami elastycznymi i zablokowanymi?

Główną różnicą pomiędzy produktami Simple Earn jest czas ich trwania. Oto krótki przegląd różnic pomiędzy produktami Simple Earn o elastycznym okresie trwania a ich zablokowanymi odpowiednikami:

 Elastyczne produktyZablokowane produkty
Dystrybucja nagródPierwsze nagrody wpływają na konto Spot trzeciego dnia, po czym codzienniePierwsze nagrody wpływają na konto Spot trzeciego dnia, po czym codziennie
Wykup aktywóww każdym momenciepo zakończeniu okresu subskrypcji
Potencjał zarobkowyniski, średniśredni, wysoki

Jak zapisać się do subskrypcji Simple Earn?

Jeśli chcesz skorzystać z oferty Simple Earn, po prostu wyszukaj z pulpitu nawigacyjnego monetę, na której chcesz zarabiać. Następnie kliknij przycisk Subskrybuj, który jest wyświetlany przy każdym produkcie.

W tym miejscu możesz wybrać okres trwania subskryupcji, wybrać kwotę kryptowaluty, którą chcesz zdeponować, i zobaczyć szacunkowy APR.

Jeśli chcesz automatycznie zapisać się do produktu po jego wygaśnięciu, możesz wybrać opcję Automatycznej Subskrypcji. Po wprowadzeniu wszystkich informacji i zaakceptowaniu warunków Binance Simple Earn, kliknij przycisk Zatwierdź.

Kiedy są dystrybuowane nagrody?

Pierwsza dystrybucja nagród do portfela Spot następuje trzeciego dnia po subskrypcji produktu, zwykle między 0:00 UTC a 08:00 UTC. Pamiętaj, że stracisz wszystkie nagrody, które zostały zgromadzone, jeśli zdecydujesz się zrealizować zdeponowane kryptowaluty przed zakończeniem okresu blokady. Nagrody zostaną odjęte od zdeponowanych aktywów, gdy je wycofasz.

Podsumowanie

Oferta oszczędności Binance została usprawniona dzięki nowo uruchomionemu Simple Earn. Łączy on produkty Elastyczne Oszczędności, Zablokowane Oszczędności i Stały Staking w jedno rozwiązanie oszczędnościowe. Jeśli chcesz zarabiać pasywnie na kryptowalutach, to Binance Simple Earn jest dla Ciebie idealnym produktem.

Comments (No)

Leave a Reply