Bloomberg: Bitcoin pomyślnie przeszedł test warunków skrajnych płynności

Bitcoin pozytywnie przeszedł rynkowy stress test

Analitycy Bloomberg Intelligence przytoczyli dane dotyczące wzrostu zaufania inwestorów do bitcoina: pierwsza kryptowaluta pomyślnie przeszła test warunków skrajnych płynności w warunkach kryzysu bankowego w USA.

Badanie przeprowadzone przez ekspertów Bloomberg Intelligence mówi, że dla zdecydowanej większości inwestorów kryptowalutowych bitcoin nadal jest aktywem bazowym, który zabezpiecza główne ryzyko.

Tempo wzrostu wartości rynkowej tego aktywa w pierwszym kwartale 2023 roku oraz oparte na hashrate zaufanie do sieci potwierdzają wnioski analityków o potencjalnej dominacji BTC jako globalnego aktywa rezerwowego.

Nadmiar atrakcyjności inwestycyjnej bitcoina obserwowany był przez cały I kwartał 2023 roku, pomimo narastających zawirowań na rynku kryptowalut spowodowanych rekordowym wzrostem stawek Fed, kryzysem płynności w amerykańskim systemie bankowym i późniejszym exodusem deponentów.

Na tle wielu zawirowań finansowych, BTC wykazał wzrost o ponad 20%. W ten sposób bitcoin przeszedł ważny test jako środek ochrony przed konsekwencjami niestabilności systemu bankowego, twierdzą analitycy.

W miarę jak banki centralne i organy regulacyjne próbują budować zaufanie do bankowości opartej na rezerwach cząstkowych, zbroja Bitcoin zdecentralizowanych i rozproszonych węzłów, górników i użytkowników organicznie staje się coraz grubsza. Podwojenie hashrate podczas trendu niedźwiedzia w 2022 roku, w połączeniu z wyjątkowym początkiem 2023 roku, jest naprawdę imponujące”, napisano w raporcie Bloomberg Intelligence.

Bloomberg Intelligence uważa też, że ​​sieć blockchain Bitcoin nigdy nie była tak bezpieczna jak obecnie. Znaczący wzrost hashrate sieci, który od początku roku wzrósł o 25%, wskazuje na fakt, że całkowite zaufanie do sieci jest najwyższe w historii.

Polecamy przeczytać również: Instrukcja jak sprzedać bitcoina

Eksperci Bloomberga wyjaśniają: hash rate odnosi się do mocy obliczeniowej sieci, która jest wykorzystywana do przetwarzania i weryfikacji transakcji na blockchainie Bitcoina. Im wyższy hashrate, tym trudniej pojedynczemu podmiotowi kontrolować sieć lub manipulować historią transakcji.

Comments (No)

Leave a Reply