Binance wznowiło wpłaty i wypłaty w euro

Binance: wpłaty i wypłaty w euro znowu działają

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, po zawarciu umów partnerskich z nowymi partnerami finansowymi, wznowiła transakcje w euro.

Firma ogłosiła wznowienie kanałów euro fiducjarnych, podpisując umowy z nowymi regulowanymi spółkami, które będą mogły konwertować aktywa kryptograficzne na waluty fiducjarne i odwrotnie za pomocą rachunków bankowych.

Część klientów może już korzystać z przywróconych usług, w tym wpłat i wypłat w euro za pośrednictwem europejskiego systemu płatności SEPA/SEPA Instant oraz platformy Open Banking.

Pod koniec września Binance zawiesiło obsługę transakcji w euro, prosząc swoich europejskich użytkowników o konwersję euro na stablecoiny USDT do 31 października. Posunięcie to następuje po zaprzestaniu wsparcia partnera bankowego Paysafe Payment Solutions.

Giełda stwierdziła, że ​​będzie nadal szukać innych partnerów bankowych do wspierania depozytów i usług w euro. „Możliwość łatwej konwersji fiatów na kryptowalutę i odwrotnie, jest ważnym aspektem promocji aktywów cyfrowych na całym świecie.

Jeśli użytkownicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutami, nie mają łatwego sposobu na kupno lub sprzedaż aktywów kryptograficznych, może to być onieśmielające. Dlatego świadczenie usług fiat obniża barierę wejścia do branży kryptowalut” – stwierdził Binance.

Kilka dni temu Binance tymczasowo zamknęło dostęp do platformy nowym brytyjskim użytkownikom. Dzieje się tak po tym, jak brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zaostrzył swoje przepisy związane z marketingiem materiałów kryptowalutowych w kraju.

Comments (No)

Leave a Reply