Dostawca chipów do ASIC’ów podnosi ceny

Bitmain potwierdził, że jego dostawca chipów, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), podnosi ceny płytek w obliczu globalnego niedoboru chipów.

Firma potwierdziłą, że zamówienia przedpremierowe na najnowszą generację sprzętu do wydobywania bitcoinów AntMiner S19j Pro zostały wyprzedane w pierwszej połowie 2022 r., wkrótce po rozpoczęciu sprzedaży w połowie sierpnia.

Bitmain przygotowuje się do sprzedaży swojej partii w trzecim kwartale 2022 roku od września. Ale firma dodała, że ​​zgodnie z powiadomieniem TSMC, ceny wszystkich płytek półprzewodnikowych wzrosną o 20%, ze skutkiem natychmiastowym.

Półprzewodniki to dyski wykonane z krzemu używanego do budowy układów scalonych, które są kluczowymi komponentami różnych urządzeń elektronicznych, takich jak maszyny do wydobywania bitcoinów.

Tajwańskie media poinformowały w środę, że TSMC zorganizowało w zeszłym tygodniu wewnętrzne spotkanie dotyczące podniesienia cen płytek po raz pierwszy od dekady, ponieważ globalny niedobór chipów pogorszył się od pandemii COVID-19.

W raporcie stwierdzono, że podwyżka początkowo zacznie obowiązywać w I kwartale 2022 r., ale wydaje się, że nastąpi to wcześniej niż oczekiwano.

Bitmain nie określił, w jaki sposób wpłynie to na ceny dla klientów AntMiner, ale powiedział tylko, że jego zespół łańcucha dostaw jest zaangażowany w „dalszą poprawę wydajności AntMiner”.