PayPal otwiera dostęp do kryptowalut dla klientów z Wielkiej Brytanii

Firma płatnicza PayPal otworzyła klientom z Wielkiej Brytanii możliwość kupowania, przechowywania i sprzedaży kryptowaluty.

To pierwsza ekspansja usługi cyfrowej firmy poza Stany Zjednoczone, gdzie działa od października 2020 roku.

Użytkownicy PayPal w Wielkiej Brytanii mogą dokonywać transakcji Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash za pośrednictwem swoich kont. Będą mieli również dostęp do treści edukacyjnych.

Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza na temat płatności cyfrowych oraz wiedza konsumencka i biznesowa, w połączeniu z silnymi mechanizmami kontroli bezpieczeństwa i zgodności, dają nam wyjątkową okazję i odpowiedzialność, aby pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut” — wiceprezes PayPal Jose Fernández da Ponte.

Firma zapewniła dostęp do zasobów cyfrowych we współpracy z Paxos.

W marcu PayPal ogłosił usługę Checkout with Crypto, która umożliwia klientom z USA używanie kryptowalut do płacenia. W kwietniu firma dodała możliwość kupowania i sprzedawania zasobów cyfrowych do swojej usługi mobilnej Venmo. W maju da Ponte ogłosił, że PayPal opracowuje funkcję wypłaty kryptowalut do portfeli stron trzecich. Na razie użytkownicy nie mają takiej możliwości. W lipcu dyrektor generalny Dan Shulman ogłosił, że PayPal uruchomi własny portfel kryptograficzny w ciągu kilku miesięcy. Tego samego miesiąca firma podniosła limit zakupów zasobów cyfrowych dla klientów z USA do 100 000 USD tygodniowo i ogłosiła plany rozszerzenia usługi na rynek brytyjski. Widać, że PayPal bardzo poważnie traktuje segment krypto. Z miesiąca na miesiąc oferta jest rozszerzana, a słowa nie są rzucane na wiatr. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku reszta Europy będzie mogła kupić kryptowaluty za pośrednictwem PayPal.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.