Bitcoin stworzył 50 procent wszystkich krypto milionerów

Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Henley & Partners, 50 procent ze wszystkich 88 200 krypto-milionerów zawdzięcza swoje fortuny Bitcoinowi. Pomimo wzrostu liczby altcoinów (według CoinMarketCap jest ich obecnie ponad 1,8 miliona), to Bitcoin nadal jest królem pod tym względem. Pod względem kapitalizacji rynkowej również nadal nie ma waluty, która mogłaby zbliżyć się do 500 miliardów dolarów.

Krypto milionerzy i Bitcoin

Tak zwany Crypto Wealth Report to wyjątkowy projekt Henley & Partners, który oferuje wgląd w bogactwo krypto inwestorów. Wynika z niego na przykład, że 78 ze 182 centymilionerów (osób posiadających aktywa w wysokości 100 milionów dolarów lub więcej) to inwestorzy Bitcoina. Co więcej, sześciu z 22 miliarderów zawdzięcza swoje ogromne bogactwo Bitcoinowi. Według Henley & Partners, obecna łączna kapitalizacja rynkowa w wysokości 1,04 biliona dolarów również pokazuje znaczący wpływ tej klasy aktywów na świat finansów. Wedle raportu, obecnie 425 milionów osób na całym świecie posiada kryptowaluty. Z tego względu Bitcoin nie jest krótkotrwałym trendem, ale mamy do czynienia z nową (i trwałą) klasą aktywów.

Dominacja Bitcoina

Według Henley & Partners, Bitcoin zawdzięcza swoją dominację głównie swojej pionierskiej roli w branży. Od momentu swoich narodzin w 2009 roku, Bitcoin okazał się owocną inwestycją. Podobnie jak to miało miejsce we wczesnych dniach Internetu. Jeff D. Opdyke z Henley & Partners ośmiela się nawet twierdzić, że rynek niedźwiedzia, którego doświadczamy w przypadku Bitcoina, jest „złotą okazją” do wejścia po niskich cenach.
„Dzisiejszy rynek kryptowalut, pod koniec bessy, to powtórka z okresu 1999-2001; innymi słowy, fantastyczna okazja do zakupu w momencie, gdy krew tryska na ulicach. Takich cen już nie zobaczymy.”

Comments (No)

Leave a Reply