BlackRock składa wniosek o Spot Ethereum ETF

Kolejny spot ETF na horyzoncie

BlackRock złożył do SEC wniosek na Formularzu S-1 o rejestrację spotowego funduszu ETF opartego na drugiej co do wielkości kryptowalutie pod względem kapitalizacji – iShares Ethereum Trust.

Coinbase Custody Trust Company będzie pełnić funkcję depozytariusza produktu inwestycyjnego.

Celem iShares Ethereum Trust jest „pełne odzwierciedlenie” dynamiki ceny ETH. Jako punkt odniesienia BlackRock wybrał CME CF Bitcoin Reference Rate (BRR) z CF Benchmarks, spółki zależnej Kraken.

Zarządzający aktywami dokonał podobnego wyboru w przypadku przyszłego funduszu notowanego na giełdzie opartego na bitcoinie.

Cena aktywów zareagowała na tę wiadomość szybkim wzrostem z 2030 dolarów do 2080 dolarów, ale następnie skorygowała się do około 2050 dolarów.
Plany BlackRock dotyczące uruchomienia ETH-ETF po raz pierwszy stały się znane tydzień wcześniej. Propozycja pojawiła się po raz pierwszy na stronie Departamentu Korporacji stanu Delaware, a następnie rejestrację iShares Ethereum Trust potwierdziła giełda Nasdaq.

W czerwcu firma złożyła również wniosek o uruchomienie funduszu ETF na Bitcoin. Następnie informacja na stronie SEC pojawiła się siedem dni po rejestracji we wspomnianym państwie.

Przypomnijmy, że na początku listopada analitycy CoinShares zauważyli zainteresowanie zarządzających aktywami Ethereum.

Później szef działu badań w Standard Chartered, Jeffrey Kendrick, przewidział, że cena drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji wzrośnie do 8000 dolarów do końca 2026 roku.

Comments (No)

Leave a Reply