Akcje spółek wydobywczych szybko rosną

Spółki wydobywcze zyskują na wartości

Od początku 2023 roku akcje 20 spółek wydobywczych co najmniej podwoiły swoją wartość rynkową. Informuje o tym Jaran Mellerud, analityk wydobywczy Luxor.

Liderem wzrostu był Core Scientific, którego akcje podrożały o 455%. Digihost, Cipher, Riot, Iris Energy i Marathon Digital również wykazały wysokie wzrosty, zyskując 237-378% od początku roku.

Wszyscy liderzy, poza Core Scientific, mają zrównoważoną strukturę aktywów i dość niski procent pożyczonych środków. Do wzrostu przyczyniają się również nastroje inwestorów, które diametralnie zmieniły się po wyjściu z bessy w okolicach nowego roku.

Większość analityków uważa, że ​​akcje „górników” mają potencjał do dalszego wzrostu w tym roku. Na przykład Jaran Mellerud przewiduje, że BTC może wzrosnąć o około 40% i osiągnąć około 42 000 USD do końca 2023 roku.

W takim scenariuszu akcje kopaczy publicznych mogą wzrosnąć o co najmniej 50%. Ponadto liderzy prawdopodobnie osiągną wskaźniki wzrostu wartości rynkowej o ponad 150%. Dla porównania indeks Nasdaq od początku roku zyskał zaledwie 20%.

Comments (No)

Leave a Reply