Deweloper gier wideo Gamevil kupuje 13% południowokoreańskiej giełdy kryptowalut Coinone

Gamevil wchodzi w krypto

Twórca mobilnych gier wideo Gamevil, którego akcje są notowane na południowokoreańskiej platformie KOSDAQ, zamierza nabyć 13% udziałów w giełdzie kryptowalut Coinone za 28 mln$. Gamevil kupi 87 474 akcji Coinone, a transakcja ma zostać sfinalizowana 11 czerwca.

Zakup udziałów w Coinone pozwoli Gamevilowi ​​zwiększyć wartość dla akcjonariuszy i korporacji, a także wejść na rynek kryptowalut i blockchain. Firmy będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami, których celem jest ochrona przed cyberzagrożeniami i efektywne przetwarzanie dużych ilości danych.

Coinone to trzecia największa giełda w Korei Płd.

Coinone to trzecia co do wielkości giełda kryptowalut w Korei Południowej, po UPbit i Bithumb. Gamevil to jedna z największych firm tworzących gry wideo w tym kraju z kapitalizacją rynkową wynoszącą 320 mln$.

Wcześniej informowano, że rywal Gamevila – Nexon Group – rozmawiał o kupnie udziałów w Bithumb, ale w styczniu koncern zaprzeczył tym plotkom. Koreańskie media piszą, że amerykański Morgan Stanley jest teraz zainteresowany kupnem udziałów w Bithumb.

 

Comments (No)

Leave a Reply