Ledger poinformował, że sprzedał 1,3 mln sprzętowych portfeli kryptowalutowych

Ledger – jeden z największych na świecie producentów portfeli sprzętowych – sprzedał już ponad 1,3 miliona urządzeń – ujawniła firma w poście na blogu.

Portfele sprzętowe Ledger są najbardziej popularne na świecie. Konkurencja w tym sektorze nadal ogranicza się do garstki producentów, z których pozostałe najbardziej wyróżniające to TREZOR i KeepKey.

Nieoficjalne statystyki sugerują, że TREZOR zdołał sprzedać około 800 000 portfeli na całym świecie do stycznia 2018 roku.

Tymczasem Ledger niedawno zaczął sprzedawać portfel NanoS na lotnisku Schiphol w Amsterdamie.

Dyrektor generalny, Eric Larchevêque, zauważył, że portfele sprzętowe powinny być zarówno bezpieczne, jak i wygodne w użyciu. Uważa on, że to dzięki tym cechom Ledger jest najpopularniejszy.

„Portfele sprzętowe są wygodne, niedrogie, przenośne i zabezpieczone przez papierowy portfel, umożliwiając łatwe odzyskanie w przypadku utraty” – napisał.

Larchevêque wspomniał również o nadchodzących aktualizacjach zabezpieczeń, które zapewniłyby maksymalne możliwe bezpieczeństwo przechowywanych środków. Zgodnie z jego słowami, firma opracowuje teraz „chip zaprojektowany specjalnie w celu przeciwdziałania próbom kradzierzy i niestandardowemu systemowi zaprojektowanemu specjalnie do ochrony zasobów kryptograficznych”.

W lipcu Ledger poinformował o 1 milionie sprzedanych portfeli. Wówczas firma ujawniła, że przyciągnęła uwagę takich gigantów technologicznych, jak Samsung, Google i Siemens.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.