Polkadot najpopularniejszą siecią do stake’owania

Blockchain Polkadot jest najpopularniejszą siecią, jeśli chodzi o Stake. Według The Block Research, w grę wchodzi wartości w tokenach DOT na prawie 3 miliardów dolarów.

Liczba ta oznacza, że ​​posiadacze tokenów DOT zdeponowali w walidatorach Polkadot środki o wartości 3 miliardów dolarów w celu uzyskania pasywnego dochodu. Cardano podąża za Polkadot jako druga najpopularniejsza sieć, z obstawioną wartością 1,79 miliarda dolarów w tokenie ADA.

Tezos (XTZ) i EOS zajmują trzecie i czwarte miejsce pod względem wartości zablokowanych środków, a każdy z nich ma w swoich sieciach około 1,4 miliarda dolarów. Ogółem około 12 miliardów dolarów jest zablokowanych w dziesięciu największych sieciach – z których osiem to sieci blockchain warstwy 1 – z wyjątkiem Band Protocol i Synthetix.

Poza tym, że Polkadot jest największą siecią pod względem wartości, DOT firmy Polkadot jest jedynym tokenem, który ma dodatni zwrot w USD, BTC i ETH w ciągu ostatnich 90 dni od czasu, gdy sieć rozpoczęła handel tokenem.

zródło, photo :theblock.com

Comments (No)

Leave a Reply