Bernstein: Bitcoin osiągnie 150 000$ do 2025 roku

Bitcoin urośnie do 150 000 dolarów do 2025 roku

Cena pierwszej kryptowaluty może wzrosnąć do 150 000 dolarów do stycznia 2025 r. w wyniku zatwierdzenia spotowych funduszy ETF Bitcoin w Stanach Zjednoczonych. CNBC pisze o tym , powołując się na raport Bernsteina.

Bycza wycena cyfrowych notowań złota jest prawie pięciokrotnie wyższa niż obecne kursy powyżej poziomu 34 000 dolarów, gdzie aktywa uległy konsolidacji po przetestowaniu poziomu 35 000 dolarów . Prognoza jest również ponad dwukrotnie wyższa od rekordowej kwoty 69 000 dolarów osiągniętej przez tę kryptowalutę w listopadzie 2021 r.

Starszy analityk Bernstein, Gautam Chhugani, tak uważa,że SEC zatwierdzi pierwsze fundusze ETF Bitcoin na początku 2024 r. Produkt ten pozwoli zwykłym inwestorom uzyskać dostęp do kryptowaluty bezpośrednio ze swoich portfeli inwestycyjnych.

Według eksperta w rezultacie fundusze Bitcoin gromadzą aż 10% całkowitej podaży cyfrowego złota. Póki co jedynym takim instrumentem na rynku jest Bitcoin Trust (GBTC) firmy Grayscale, który odpowiada za około 3% emisji.

Być może nie lubisz Bitcoina tak bardzo jak my, ale patrzenie na niego beznamiętnie jako na towar sugeruje odwrócenie cyklu. Dobry pomysł jest tak dobry, jak dobry jest jego moment – ​​zatwierdzenie przez SEC funduszy ETF od wiodących światowych zarządzających aktywami ( BlackRock, Fidelity itp. ) wydaje się nieuchronne” – napisał Chhugani.

Ekspert przedstawił swoją prognozę w raporcie, w którym przeanalizował działalność kilku spółek wydobywczych w świetle zbliżającego się halvingu Bitcoina . Według Chhuganiego oczekiwane w kwietniu zmniejszenie o połowę nagrody za blok „wyeliminuje” słabych graczy z branży. Otworzy to jednak drogę „ocalałym do większych zysków” – podkreślił.

źródło: https://www.cnbc.com/2023/10/31/bitcoin-could-hit-150000-by-2025-predicts-bernstein.html

Comments (No)

Leave a Reply