Arbitrum – rozwiązanie drugiej warstwy do skalowania Ethereum już w tym miesiącu

Offchain Labs planuje w tym miesiącu uruchomić rozwiązanie drugiego poziomu do skalowania Ethereum. Roll-upy Arbitrum pozwalają dApps na znaczne obniżenie kosztów gazu.

Programiści Arbitrum zapewnili już dostęp do sieci głównej ponad 400 projektom, a dziesiątki z nich pomyślnie zakończyły wdrożenia, informuje Offchain Labs.

Wiemy, że użytkownicy końcowi nie mogą się doczekać interakcji ze swoimi ulubionymi aplikacjami w Arbitrum i z przyjemnością ogłaszamy, że będzie to możliwe pod koniec miesiąca. Tak, sierpień. (Tak, 2021)”, – piszą twórcy.
Wszystkie projekty Arbitrum, które zakończyły wdrożenie, będą dostępne dla użytkowników w tym samym czasie. W maju okazało się, że społeczność Uniswap zatwierdziła uruchomienie trzeciej wersji protokołu na Arbitrum. Niedawno deweloperzy Reddit ogłosili, że skalują system tokenów Ethereum za pomocą roll-upów Arbitrum.

Przed uruchomieniem rozwiązania programiści otworzą portal Arbitrum One, aby zapewnić użytkownikom szybki dostęp do wszystkich aplikacji i usługodawców w Arbitrum.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy ciężko pracowaliśmy, aby skoordynować wdrożenia setek projektów i przenieść wiele najpopularniejszych stablecoinów i tokenów do Arbitrum. Nasz główny zespół inżynierów pracuje niestrudzenie, aby zapewnić stabilność, wydajność i bezpieczeństwo sieci oraz zapewnić żądaną funkcjonalność. Uważamy, że nadszedł czas, aby rozpocząć z dodatkowymi ulepszeniami procesu”- zauważają programiści.

Offchain Labs ostrzega, że ​​uruchomienie sieci drugiego poziomu Ethereum jest „niezbadanym terytorium”. Jest to wczesna wersja oprogramowania i na razie Arbitrum będzie działać z pewnymi ograniczeniami. Bezpieczeństwo będzie najwyższym priorytetem dla programistów, a użytkownicy muszą być przygotowani na przestoje i awarie w pierwszych dniach.

Startup Offchain Labs, który otrzymał 3,7 miliona dolarów inwestycji od Coinbase Labs, uruchomił w 2019 roku wersję alfa rozwiązania Arbitrum do skalowania sieci Ethereum. Deweloperzy Arbitrum twierdzą, że byli w stanie obniżyć koszty gazu 55- krotnie w listopadzie 2020 r. w swoim porcie sieci testowej Uniswap v2, obsługując 390 swapów na sekundę, w porównaniu do 7 swapów w głównej sieci Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply