Binance kupuje CoinMarketCap za 400mln $

Według niepotwierdzonych informacji i publikacji The Block, negocjacje Binance w sprawie przejęcia CoinMarketCap (CMC) są bliskie zakończenia.

Szacuje się, że cena zakupu wyniesie około 400 milionów USD, a transakcja zostanie zakończona w ciągu tygodnia. Jeśli liczba ta zostanie potwierdzona, będzie to jedno z największych przejęć w przestrzeni kryptowalut w historii.

Pogłoski o zakupie strony internetowej prezentującej statystyki kryptowalut CMC przez Binance są poparte oświadczeniami dyrektora generalnego platformy handlowej Changpeng Zhao (CZ), że firma pracuje nad co najmniej dwoma ważnymi przejęciami, z których jednym „jest absolutnie podekscytowany”.

Wcześniej Binance nabył Trust Wallet i projekt DappReview, więc nowe przejęcie stanie się częścią wdrażania strategii mającej na celu umocnienie pozycji na rynku kryptowalut.

Liczby na stronie internetowej CMC są często krytykowane. W większym stopniu dotyczy to wolumenów giełd kryptowalut, jednak dane te nadal odgrywają ważną rolę w informowaniu o cenach kryptowalut.

W tym sektorze dominuje CoinMarketCap, miesięczny ruch na stronie przekracza 30 milionów unikalnych użytkownikó z całego świata. Prawdopodobnie wskaźniki te wzbudziły zainteresowanie Binance.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.