Amazon inwestuje 100 milionów dolarów w sztuczną inteligencję

Amazon inwestuje w AI

Amerykański gigant e-commerce Amazon przeznaczył 100 milionów dolarów na AWS Generative AI (Artificial Intelligence Innovation Center). Firma planuje dogonić i wyprzedzić Microsoft i Google w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji – technologii tworzącej tekst, obrazy, muzykę i inne dane medialne.

Generative AI Innovation Center zgromadzi ekspertów Amazon w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z klientami, którzy chcą tworzyć aplikacje z najnowszymi technologiami. AWS Generative AI będzie inwestować w obiecujące startupy, które opracowują nowe produkty i usługi oparte na sztucznej inteligencji.

Priorytetowo traktowane będą firmy działające w sektorze finansowym, medycznym, rozrywkowym, energetycznym, motoryzacyjnym i telekomunikacyjnym. Fundacją kierował Sri Elaprola, który wcześniej tworzył oprogramowanie i zajmował się problematyką analizy danych. Amazon zatrudni również kilku nowych specjalistów ds. Big Data, inżynierów i programistów.

Amazon poinformował, że pierwszymi użytkownikami centrum innowacji będą giganci, tacy jak platforma promocji sprzedaży Highspot, firma danych w chmurze Twilio, linie lotnicze Ryanair i wydawca Lonely Planet. Firma spodziewa się sprzedawać więcej usług chmurowych w obliczu rosnącej konkurencji na rynku infrastruktury chmurowej.
Подробнее: https://hashtelegraph.com/amazon-investiruet-100-mln-v-iskusstvennyj-intellekt/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.