Optimism przesunięty co najmniej do lipca

Protokół Optimism, zaprojektowany do skalowania Ethereum z drugą warstwą, opóźnia publiczne uruchomienie swojej sieci głównej.

Zakładano, że premiera odbędzie się w tym tygodniu, ale teraz najwcześniejsza data to lipiec 2021 r. Twórcy podają tylko przybliżoną datę, ponieważ Optimism jest „wspólną inicjatywą” społeczności Ethereum. Kluczowe wymagania dotyczące wydania to przygotowanie infrastruktury i stabilność.

Nie możemy sami otworzyć głównej sieci dla ogółu społeczeństwa” – pisze projekt. „To wspólna inicjatywa, w której uczestniczymy my, projekty i kluczowi dostawcy infrastruktury, tacy jak wyrocznie, portfele, węzły i obserwatorzy”.

Optimism opracowuje rozwiązanie skalujące Ethereum przy użyciu technologii Optimistic Rollup od czerwca 2019 roku. Oczekuje się, że pomoże to zwiększyć przepustowość i obniżyć opłaty. Technologia roll-up używana przez Optimism pozwala na „zawinięcie” kilku transakcji w jedną, a tym samym zmniejszenie interakcji z głównym blockchainem Ethereum. Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważa rollupy za najbardziej optymalne rozwiązanie do skalowania łańcucha bloków drugiej co do wielkości kryptowaluty w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

W styczniu odbyło się „miękkie uruchomienie” Optimistic Virtual Machine (OVM) w połączeniu z giełdą Synthetix. Według projektu, z jego pomocą użytkownicy przeprowadzili już ponad 100 000 transakcji i zaoszczędzili około 10 milionów dolarów na opłatach. Z kolei zdecentralizowana giełda Uniswap ogłosiła w tym tygodniu , że uruchomi trzecią wersję swojego protokołu w głównej sieci Ethereum 5 maja i spodziewa się dodać obsługę Optimism wkrótce potem. …

image: https://optimism.io/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.