Anatoliy Yakovenko: „Jestem przeciwny niezdrowej konkurencji blockchainów Solana i Ethereum”

Załozyciel Solana nie chce nadmiernej konkurencji ze strony Ethereum

Współzałożyciel Solany, Anatolij Jakowenko, nalegał, aby społeczność kryptograficzna nie „rozpalała zimnej wojny” między blockchainem Ethereum a protokołami, które zostały nazwane „zabójcami Ethereum”, w tym Solaną.

Promowanie takich pomysłów przeciwko Ethereum jest głupie, ponieważ szkodzi całemu ekosystemowi kryptowalut, jest przekonany dyrektor generalny Solany. Protokoły mogą współistnieć bez ryzyka wzajemnego zniszczenia.

Yakovenko pozytywnie wypowiadał się na temat technologii dunkshardingu, która pozwala blockchainowi lepiej skalować i zapewniać wystarczającą przepustowość, aby pomieścić wszystkie dane Solany.

Technologie działające według zasady Pareto, gdzie 20% wysiłków daje 80% rezultatu, mogą mieć identyczne cechy i będą ze sobą konkurować. To jest całkowicie normalne. Nie widzę przyszłości, w której Solana będzie prosperować, a Ethereum umrze” – Jakowenko napisał na Twitterze w sieci społecznościowej X.

Wcześniej współzałożyciel i dyrektor generalny MakerDAO, Rune Christensen, zaproponował wykorzystanie kodu Solana w projekcie NewChain, mimo że współpracuje z Ethereum od dłuższego czasu. Wywołało to ostrą reakcję części zwolenników Solany, którzy nazwali propozycję Christensena „przygotowaniem do bitwy najsilniejszych”.

Yakovenko od razu powiedział, że jest to ogólne zwycięstwo open source, a społeczność Solany nie będzie używać MakerDAO jako „pałki do ataku na Ethereum”. Niedawno Anatolij Jakowenko wyraził współczucie dla projektów kryptograficznych opartych na Solanie po niesławnym upadku giełdy kryptowalut FTX, co doprowadziło do gwałtownego spadku kursu SOL.

Comments (No)

Leave a Reply