MetaMask wydał ważną aktualizację: bezpieczeństwo w zamian za Twoje IP

MetaMask wydał aktualizację

MetaMask wprowadził do swojego portfela nowe funkcje. Wykrywanie phishingu, wyświetlanie salda, ceny tokenów i śledzenie transakcji przychodzących.

„Od dzisiaj użytkownicy zobaczą zaktualizowany interfejs podczas tworzenia nowego portfela, a także aktualizację swoich ustawień prywatności i bezpieczeństwa”.

aaaRejestracja adresu IP przy każdej transakcji

Nowa opcja przyda się do zwalczania usług phishingowych, takich jak Monkey Drainer. Dzieje się tak, gdy witryna nakłania niczego niepodejrzewających użytkowników do połączenia swoich portfeli (a następnie, inteligentna umowa kradnie zasoby z adresu klienta).

Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy mogą włączyć alerty. Ostrzeże Cię, że portfel łączy się z podejrzanymi stronami internetowymi.

Bezpieczeństwo czy prywatność?

W zamian za te dodatkowe narzędzia użytkownicy będą musieli zrezygnować z anonimowości. Niektóre ustawienia wymagają dostępu do adresów IP. Wielu przedstawicieli społeczności kryptograficznej skrytykowało tę aktualizację.

Korzystanie z tych funkcji będzie jednak opcjonalne. Aby je wyłączyć, musisz przejść do ustawień prywatności i odznaczyć odpowiednie pola.

Comments (No)

Leave a Reply