Hakerzy chcą od Tethera 500 BTC

Emitent Stablecoina Tether otrzymał żądanie okupu w wysokości 500 BTC (ok. 23 mln$).

Emitent Stablecoin Tether poinformował, że niezidentyfikowane osoby zagroziły publikacją dokumentów, które mogłyby „zaszkodzić ekosystemowi bitcoin”, jeśli odmówi im zapłacenia 500 BTC (ok 24mln$). Ultimatum wygasa dzisiaj, firma odmówiła zapłaty szantażystom.

Chociaż postrzegamy to jako raczej przygnębiającą próbę szantażu, podchodzimy do srawy poważnie. Przekazaliśmy informacje o sfabrykowanych kontaktach i żądaniu okupu do organów ścigania. Jak zawsze będziemy w pełni wspierać organy ścigania podczas dochodzenia”- poinformował Tether.

W przeszłości Tether był wielokrotnie oskarżany o wydawanie niezabezpieczonych tokenów USDT w celu manipulowania rynkiem kryptowalut. Jednak Biuro Prokuratora Generalnego w Nowym Jorku nie znalazło na to dowodów.

W sieci krążą dokumenty, które rzekomo reprezentują korespondencję Tethera z bankiem Deltec obsługującym firmę. W dokumentach mozna przeczytać, że wbrew własnym twierdzeniom Tether wykorzystuje aktywa krypto do zabezpieczenia USDT. Sama firma w komentarzach pod dowodami rzekomego wycieku napisała, że ​​tak to nie prawda.

Comments (No)

Leave a Reply