„Absolutnie wybuchowy” rok dla Bitcoina

Ekspert przewiduje, że 2024 będzie bardzo dobry dla Bitcoina

W 2024 roku makrostrateg Henrik Zeberg spodziewa się „fantastycznej” hossy na rynku kryptowalut, podczas której cena cyfrowego złota osiągnie 150 000 dolarów.

Jednocześnie ekspert uważa, że ​​tradycyjne rynki czekają „najgorsze załamanie od 1929 r.”, kiedy w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się Wielki Kryzys.

Zdaniem Zeberga, napędzana pojawieniem się nowych graczy, dynamika aktywów cyfrowych w tym roku będzie „paraboliczna”.

[Bitcoin] będzie absolutnie wybuchowy – osiągnie poziom pionowy. Myślę, że osiągniemy co najmniej 115 000 dolarów. To moja minimalna prognoza. Poziom 150 000 dolarów jest również całkiem realny i widzę potencjał na 250 000 dolarów” – zauważył ekonomista.

Zeberg dodał, że wraz z pojawieniem się inwestorów instytucjonalnych i tradycyjnych po potencjalnym zatwierdzeniu spotowych funduszy ETF Bitcoin w USA, pierwsze cztery miesiące 2024 roku mogą być „niezwykle ekscytujące” dla rynku kryptowalut.

Uruchomienie produktu inwestycyjnego potwierdzi prognozę Bitcoina na poziomie 150 000 dolarów, ale nie jest to czynnik decydujący – wyjaśnił analityk.

Każdy, kto nie był ani na pierwszym, ani na drugim [cyklu byka], powie teraz: «Och, przegapiłem pierwsze dwa, ale w tym będę»” – wyjaśnił.

Założyciel MN Trading, Michael van de Poppe, napisał w X, że „punkt ciężkości został teraz całkowicie przesunięty” w kierunku pierwszej kryptowaluty w oczekiwaniu na zatwierdzenie funduszy będących przedmiotem obrotu giełdowego.

Jego zdaniem po uruchomieniu ETF kapitał powróci do altcoinów, a Bitcoin będzie notowany na poziomie 48 000-51 000 dolarów.

W chwili pisania tego tekstu notowania cyfrowego złota nieznacznie przekraczają 45 000 dolarów. Według CoinGecko kapitalizacja aktywów wynosi niespełna 883 miliardy dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply