JPMorgan: Cena Ethereum może spaść po uruchomieniu kontraktów terminowych CME

Tendencja wzrostowa ceny etheru może spowolnić przez zbliżające się wprowadzenie kontraktów terminowych na Ethereum na Chicago Mercantile Exchange (CME).

Kontrakty, które mają zostać uruchomione 8 lutego, przywołują wspomnienia z 2017 roku, kiedy rozpoczęcie handlu kontraktami terminowymi na bitcoin zbiegło się ze szczytem wartości wiodącego cyfrowego aktywa przed spektakularnym załamaniem” – pisze Bloomberg.

Analiza przeprowadzona przez Bank Rezerw Federalnych w San Francisco sugeruje, że instrumenty pochodne otworzyły drzwi inwestorom o niedźwiedzich oczekiwaniach”.

Specjalista ds. Globalnych rynków JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglu, twierdzi, że notowanie kontraktów terminowych na Ethereum może również wiązać się z „negatywną ceną”, dodając, że pierwsze wolumeny prawdopodobnie będą niskie.

Jednym z czynników, który wpłynie na cenę etheru w najbliższej przyszłości, jest ponowne otwarcie funduszu inwestycyjnego Greyscale Ethereum. 3 lutego pierwszy napływ aktywów po 1,5-miesięcznej przerwie, do funduszu Ethereum wyniósł 38 mln USD.

https://www.bnnbloomberg.ca/futures-debut-to-test-ether-s-bitcoin-beating-710-run-to-record-1.1558202

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.