Zespół Ethereum uruchomił sieć testową Holesky

Ethereum Holesky Testnet

Deweloperzy Ethereum uruchomili publiczną sieć testową Holesky, która zastąpi działającą od 2019 roku Goerli. Jednak na początku zespół napotkał problemy.

Według badacza Diederika Loerakkera przyczyną problemu jest nieprawidłowa konfiguracja.

Holesky (Holešovice Testnet) został nazwany na cześć stacji kolejowej w Pradze.

Nowa sieć testowa została zaprojektowana do testowania rozwiązań w zakresie stakingu , oceny infrastruktury i protokołów. Sepolia będzie nadal używana do testowania zdecentralizowanych aplikacji, inteligentnych kontraktów i innych funkcji związanych z maszyną wirtualną Ethereum.

Oczekuje się, że długoterminowe wsparcie Holesky’ego (LTS) potrwa do 2027 r., a koniec życia (EOL) nastąpi w przyszłym roku.

Podczas sierpniowej telekonferencji Paritosh Jayanti z Fundacji Ethereum powiedział, że programiści przetestowali sieć za pomocą 1,4 miliona walidatorów. Zalecili ustawienie tego jako początkowego rozmiaru klastra.

Goerli i Sepolia są obsługiwane przez mniejszy podzbiór walidatorów niż główna sieć Ethereum, która w momencie pisania tego tekstu ma nieco ponad 930 000. Niektórzy programiści uważali, że należy zwiększyć ich liczbę w przypadku sieci testowej, Jayanthi powiedział CoinDesk .

„Nie chcemy napotkać problemów ze skalowaniem, które mogłyby najpierw wystąpić w sieci głównej” – powiedział programista.

Według niego większy rozmiar sieci testowej pomoże testować rozwiązania w bardziej rygorystycznych warunkach.

Kolejną cechą Holesky będzie 1,6 miliarda testowych ETH w obiegu. Goerli ustalił limit na 120 milionów goETH, co odpowiada podaży rynkowej drugiej kryptowaluty według kapitalizacji. Jednakże ograniczenie okresowo stawało się problemem, zwiększając koszty testowania aplikacji.

Deweloperzy wyznaczyli datę uruchomienia nowej sieci testowej na 15 września, w rocznicę wdrożenia wielkoskalowej aktualizacji The Merge w Ethereum

Comments (No)

Leave a Reply