Ethereum po raz pierwszy od maja przekroczyło 3 000 USD przy spaleniu około 9000 ETH i popycie na NFT

Wzrost BTC przez tydzień wynosi 5%, ETH – 25%.

Ether jest nadal 30% poniżej swoich szczytów wszech czasów $ 4.362 z 12 maja, ale w znacznym stopniu odrobił spadek do $ 1.700.

etherprice

W tym tygodniu odbył się harfork London, wraz z którym zaimplementowano mechanizm spalania monet ETH opłacanych jako prowizje. Jak podaje portal WatchTheBurn, od premiery aktualizacji w czwartek spalono już 8 949,9 ETH (około 27 mln USD), a co minutę wycofywane jest z obiegu średnio 3,02 ETH o wartości ponad 9 000 USD. Emisja ETH wynosi 6 monet na minutę. Przed aktualizacją wskaźnik był bliższy 9 ETH.

Według Ultrasound Money najbardziej aktywne spalanie ETH ma miejsce na rynku NFT OpenSea oraz na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap – stanowią one ponad tysiąc monet wycofanych z obiegu.

Zainteresowanie NFT również wspiera cenę ETH. Wczoraj właściciel jednej z najrzadszych postaci w serii CryptoPunks, który łączy w sobie maksymalną liczbę atrybutów, wystawił ją na sprzedaż za 60 000 ETH (171 milionów dolarów), ale nie znalazła jeszcze nabywcy.

Angielski dom aukcyjny Christie’s, który wcześniej sprzedawał NFT CryptoPunks, ogłosił w piątek, że wkrótce będzie wystawiać NFT z Bored Ape Yacht Club (BAYC) i Meebits. Ten ostatni został opracowany przez Larva Labs, które stworzyło CryptoPunks. Aukcja rozpoczyna się 17 września i potrwa do 28 września.

Comments (No)

Leave a Reply