Vitalik Buterin: dzięki shardingowi wydajność Ethereum osiągnie 100 tysięcy transakcji na sekundę

Na konferencji ETHLondonUK, Vitalik Buterin i Consensys, omawiając przyszłość Ethereum, poruszył temat dzielenia łańcucha na fragmenty i korzystania z sieci publicznych w sektorze DeFi.

Sharding jest skalowalnym rozwiązaniem pierwszego poziomu i wykorzystuje mikrosieci do weryfikacji pojedynczych transakcji w łańcuchu bloków Ethereum. Pozwala to nie sprawdzać wszystkich węzłów indywidualnie, dzieląc pracę dla mniejszych grup węzłów, a tym samym skalując ETH do 100 000 transakcji na sekundę.

Rozwiązanie jest w fazie rozwoju i może zostać wdrożone już w tym roku wraz z przejściem na ETH 2.0„.

Powołując się na projekt Tornado Cash, który wprowadził możliwość poufnych transakcji, Buterin powiedział, że użytkownicy sieci Ethereum będą mogli liczyć na zwiększenie prywatności w przyszłym roku.

Joe Lubin z kolei podzielił się spostrzeżeniami na temat rozwoju ekosystemu Ethereum w sektorze przedsiębiorstw i rosnącego zainteresowania DeFi. Uważa, że ​​duże i średnie firmy zaczną przenosić ważną część swojej działalności na publiczne łańcuchy blockchain, rejestrując coraz więcej produktów, tworząc więcej otwartych finansów.

Wszystko to, zdaniem Lubina, będzie zależeć od postępów poczynionych przez Ethereum w zakresie poprawy prywatności i użyteczności platformy, która „stanie się ogromnym magnesem, który przyciągnie resztę świata”.

Podobny pogląd przedstawiła niedawno firma analityczna Weiss Ratings, nazywając Ethereum głównym projektem, który daje branży siłę do posunięcia się naprzód.

foto: Youtube

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.