Analityk Messari, Ryan Watkins: 2021 będzie rokiem napływu inwestorów instytucjonalnych do Ethereum

Inwestorzy instytucjonalni rozpoczną kupowanie Ethereum w 2021 roku.

Ryan Watkins swoją prognozę buduje na ogłoszeniu Chicago Mercantile Exchange Group (CME Group), która ma zamiar uruchomić kontrakty terminowe na drugą co do wielkości kryptowalutę 8 lutego 2021 roku.

Kiedy zaakceptujesz, że bitcoin może mieć wartość, Twój umysł otworzy się na możliwość, że inne kryptowaluty również mogą być wartościowe” – pisze.

Koniec roku upłynął pod znakiem inwestycji dużych firm w bitcoin. Spośród nich największym posiadaczem indywidualnym jest MicroStrategy z 70 470 BTC. Grayscale Investments z kolei posiada 572 644 BTC.

Analityk Messari nazywa oświadczenie CME „omenem”, dodając: „Nie wprowadziliby na rynek produktu opartego na ETH, gdyby nie było na to popytu. Największą różnicą w porównaniu z uruchomieniem kontraktów terminowych na BTC w szczycie poprzedniego rajdu jest to, że instytucjonaliści jeszcze wtedy nie rozumieli Bitcoina. Teraz rozumieją Bitcoin, akceptują możliwość, że aktywa kryptograficzne mają wartość, a CME wprowadza kontrakty futures na wczesnych etapach następnego rajdu.

Cena Ethereum przekroczyła poziom 700 USD w tę niedzielę po raz pierwszy od maja 2018 roku. Bitcoin zaktualizował swoje historyczne maksima na poziomie około 28 400 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.