Boty handlowe zawodzą oczekiwania większości traderów kryptowalut

Większość uczestników rynku kryptowalut nie ufa i nie korzysta z oprogramowania do automatycznego handlu, pomimo atrakcyjności pomysłu.

Do takiego wniosku doszedł partner Cinneamhain Ventures, Edam Cochran, w swoim własnym badaniu.

Cochran przeprowadził ankietę wśród 10388 traderów, głównie subskrybentów subreddita r/Cryptocurrency, którzy odpowiedzieli, że mają aktywa o łącznej wartości 53,5 miliona USD. 38% z nich zgłosiło używanie botów handlowych przynajmniej raz, w tym model okresu próbnego. Jednocześnie 93% osób, które opłaciły abonament na boty, przestało z nich korzystać po miesiącu.

To sygnał ostrzegawczy dotyczący oprogramowania jako usługi (SaaS), sygnalizujący dużą lukę między oczekiwaniami a rzeczywistością” – pisze Cochran.

88% stwierdziło, że nie ufa twórcom botów, 81% uważa, że ​​są nieodpowiednie, a 69% jest zbyt skomplikowanych technicznie.

To drugie badanie Cochrana na ten temat. Pierwsza ankieta odbyła się w 2017 roku, kiedy na tle rozwoju rynku kryptowalut jego uczestników szczególnie zainteresowały możliwości automatyzacji handlu.

Obserwujemy spadek wykorzystania botów. Myślę, że ten rynek osiągnął szczyt w 2017/2018, kiedy ludzie myśleli, że mogą łatwo pobrać bota, skopiować strategię i zarabiać pieniądze. Od tamtej pory rynek botów znajduje się w stagnacji, a nawet spada”- wyjaśnił.

Jedyną grupą inwestorów, która zaczęła aktywniej korzystać z botów, byli zaawansowani inwestorzy instytucjonalni. „Wszystko sprowadza się do dostarczenia odpowiedniego produktu, który spełnia potrzeby użytkowników, ale zespołom jeszcze się to nie udało. Głównym wnioskiem z raportu jest to, że boty mają kilka bolesnych problemów uniemożliwiających ich używanie przez użytkowników”- dodał Cochran.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.