KNF ostrzega przed handlem na giełdzie Binance

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał ostrzeżenie, że handel na Binance nie jest regulowany przez prawo.

W oświadczeniu KNF podkreśla, że ​​zgodnie z polskimi przepisami rynek kryptowalut nie jest regulowany, nie ma nad nim nadzoru. Dlatego regulator ostrzegł inwestorów przed ryzykiem związanym z handlem na Binance:

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zwraca uwagę na ostrzeżenia, jakie zostały opublikowane w ostatnim czasie przez zagraniczne organy nadzoru w zakresie działalności podmiotu Binance Markets Limited, funkcjonującego w grupie kapitałowej pod nazwą Binance (Binance Group).

Przedmiotem działalności Binance Markets Limited jest pośrednictwo w wymianie kryptowalut i kryptoaktywów. Rynek ten co do zasady nie jest regulowany ani nie jest objęty nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Mając jednak na względzie ochronę uczestników rynku finansowego oraz ostrzeżenia zagranicznych organów nadzorczych, UKNF zaleca szczególną ostrożność przy korzystaniu z usług podmiotów z grupy Binance oraz przy handlu kryptowalutami i kryptoaktywami, ponieważ może to się wiązać ze znacznym ryzykiem mogącym skutkować utratą środków finansowych”.

W styczniu polski regulator wydał ogólne ostrzeżenie o zagrożeniach związanych z handlem aktywami cyfrowymi i podkreślił, że rynek kryptowalut w kraju nie jest regulowany. W oświadczeniu KNF przypomina, że Wielka Brytania , Kajmany , Japonia i Niemcy wydały ostatnio ostrzeżenia dotyczące handlu kryptowalutami na Binance. A Komisja Papierów Wartościowych Tajlandii wszczęła sprawę karną przeciwko Binance pod zarzutem nielegalnych transakcji finansowych.

źródło: https://www.knf.gov.pl/komunikacja/komunikaty?articleId=74107&p_id=18

 

Comments (No)

Leave a Reply