Regulator zażądał od Paxos zaprzestania emisji stablecoinów BUSD

Duże problemy Binance w związku z BUSD

Bloomberg poinformował, że Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) zwrócił się do Paxos Trust o zaprzestanie emisji nowego Binance USD.

Tym stablecoinem zarządza Paxos, więc firma będzie nadal utrzymywać produkt, zarządzać wykupami i dostarczać dodatkowych informacji w razie potrzeby. Przedstawiciele Binance zapewniają, że środki są bezpieczne i w pełni zabezpieczone rezerwami w bankach.

Analityk Block, Frank Chaparro, potwierdził na Twitterze, że Paxos ogłosił, że nie współpracuje już z Binance w zakresie BUSD. W przeddzień publikacji The Wall Street Journal okazało się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłała do Paxos zawiadomienie o wszczęciu sprawy w sprawie oferty stablecoina Binance USD.

Według regulatora ten BUSD jest uważany za niezarejestrowany papier wartościowy. Kierownictwo Paxos jest zobowiązane do przesłania SEC w ciągu 30 dni uzasadnionej odpowiedzi

Negatywne informacje wpływają na cenę BNB

Kapitalizacja rynkowa BUSD wynosi około 16,1 miliarda dolarów, co czyni go trzecim co do wielkości stablecoinem po USDT i USDC. Uważna uwaga SEC na BUSD jest dzwonkiem alarmowym dla innych stablecoinów. Coin BNB zareagował negatywnie na wiadomości z głównych mediów – jego kurs spadł do 288,5 $, choć 12 lutego BNB kosztował 321 $.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) rozpoczął dochodzenie w sprawie Paxos Trust. W związku z tym gigant płatniczy PayPal musiał zawiesić rozwój własnego stablecoina, w którego uruchomieniu brał udział Paxos. Informowaliśmy o tym w poprzednim newsie.

Comments (No)

Leave a Reply