Wolumen obrotu tokenami P2E spadł o 98%

Play to Earn mocno spada

Wolumeny obrotu dla najlepszych tokenów w segmencie (P2E) spadły o 98% w stosunku do szczytowego poziomu rynkowego w listopadzie 2021 r. Informuje The Block, powołując się na Kaiko Research.

Dane pokazują spadek aktywności traderów w kontekście wiodących aktywów P2E, w tym Axie Infinity (AXS), Enjin (ENJ), Gala Games (GALA) oraz The Sandbox (SAND).

Wolumen obrotu tokenami P2E spadł o 98%


„Po gwałtownym wzroście popularności pod koniec 2021 r., miesięczny wolumen obrotu topowymi tokenami P2E spadł w czerwcu o prawie 98% do zaledwie 2 miliardów dolarów, a w lipcu liczba ta pozostała mniej więcej taka sama i wynosiła około 1,9 miliarda dolarów”, powiedział starszy analityk w firmie Kaiko Research Dessislav Oberth.

Według niej głównymi rynkami zbytu dla aktywów są platformy Binance i koreańska. Analityk dodał, że w szczytowym momencie tokeny P2E były najbardziej popularne w regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej.

Oberth uważa, że ​​głównym motywem użytkowników była zachęta pieniężna, ale wartość nagród w grze spadła.

„AXS, token zarządzania w ekosystemie Axie Infinity, spadł o ponad 90% od początku 2022 roku, a SAND, MANA i GALA doświadczyły podobnych spadków cen” – wspomina.

Były szef działu rozwoju w Tamadoge, Carl Dawkins, również uważa, że ​​niska aktywność w tym segmencie wynika z frustracji graczy związanej z zasobami P2E, które przynoszą niewiele lub nie przynoszą żadnych korzyści i są „w zasadzie wirtualnymi pieniędzmi Disneylandu”.

Przypomnijmy, że w kwietniu eksperci CoinGecko sporządzili listę popularnych gier Web3 na 2023 rok.

Comments (No)

Leave a Reply