Hakerzy ukradli 8 milionów dolarów z projektu ChainSwap

Projekt ChainSwap firmy DeFi został zhakowany.

Hakerzy wykorzystali krytyczną lukę w inteligentnym kontrakcie projektu, uzyskali dostęp do portfela i sprzedali tokeny o wartości 8 milionów dolarów. Twórcy projektu podkreślili, że podatny jest tylko portfel ChainSwap. Tokeny w portfelach użytkowników są bezpieczne. Zachęcali użytkowników, aby nie kupowali skradzionych tokenów, ponieważ planują wydać nową wersję tokena i rozprowadzić je wśród posiadaczy pierwszej wersji.

„Zespół Chainswap zawiesił działanie portfela na blockchainie BSC. Próbujemy oznaczyć portfel hakera. Twoje salda mogą zostać tymczasowo zresetowane do zera, ale tylko na czas realizacji transakcji. Inteligentna umowa została zhakowana, ale portfele, które wchodziły w interakcję z Chaiswap, nie są atakowane”- napisali twórcy projektu na Twitterze.

To już drugi hack projektu ChainSwap od początku miesiąca. 2 lipca hakerzy wycofali około 800 000 dolarów z puli płynności ChainSwap, ale twórcy obiecali zwrot utraconych środków użytkownikom. Pod koniec czerwca projekt SafeDollar został zaatakowany z powodu luki w zabezpieczeniach. Hakerzy ukradli USDC, USDT i SDO.

 

Comments (No)

Leave a Reply