Vitalik Buterin sprzedał tokeny MakerDAO o wartości 580 000 dolarów

Buterin sprzedał 500 tokenów MKR

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, sprzedał 500 tokenów MakerDAO (MKR) za 353 ETH (~579 000 dolarów w momencie pisania tego tekstu) po tym, jak kierownik projektu Rune Christensen zasugerował uruchomienie protokołu na Solanie.

MakerDAO jest emitentem stablecoina DAI. Według oświadczenia Christensena kolejnym etapem rozwoju organizacji będzie utworzenie własnego blockchainu pod roboczą nazwą NewChain.

Dzięki temu ekosystem będzie bezpieczniejszy i wydajniejszy. Po pewnym researchu doszedłem do wniosku, że bazę kodu Solana należy uznać za podstawę dla NewChain” – wyjaśnił.

Dzień po tym ogłoszeniu Buterin odwiedził kanał Discord konkurencyjnej platformy monet stabilnych Reflexer Finance. Dał kilka rad dotyczących rozwoju projektu, jeśli „MakerDAO torpeduje się w dziwnych kierunkach”.

Reflexer umożliwia tworzenie stabilnych monet RAI przy użyciu wyłącznie Ethereum jako zabezpieczenia. Jednocześnie kurs monety nie jest powiązany z konkretną walutą, ale zależy od popytu na sam aktyw i ceny ETH.

Buterin podkreślił znaczenie zarządzania społecznością podczas dodawania funkcji tyczenia . Jego zdaniem idealnie byłoby, gdyby użytkownicy zaczynali „tylko od usług niedominujących” – czyli wszystkich oprócz Lido Finance.

Według danych CoinGecko, w ciągu nocy cena tokena zarządzającego Reflexer Ungovernance (FLX) wzrosła o prawie 70% do 14,35 dolara . W tym samym czasie MKR odnotował niewielki spadek, ale szybko powrócił do poprzedniego poziomu w okolicach 1120 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply