Polkadot (DOT) piątą walutą CMC

Ostatnie wzrosty Polkadot (DOT) sprawiły, że DOT jest w tej chwili piątą kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, pozostawiając w tyle długoletnich gigantów, takich jak Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH), a czwarta waluta XRP może być kolejnym walutą o niżjszej kapitalizacji w niedługim czasie. W momencie pisania artykułu DOT wzrosła o 40% powyżej 11,20 USD, a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 10,5 miliarda USD.

W ciągu ostatniego miesiąca cena DOT podwoiła się. Większa część rajdu cenowego Polkadot przypada właśnie w okresie świątecznym w grudniu 2020 r. Cena DOT ściśle śledziła rajd BTC przez ostatnie dwa tygodnie grudnia.

Polkadot zyskał dużą popularność w ciągu ostatniego roku jako konkurent Ethereum, chociaż obecnie jest daleko do tego. Platforma zyskała popularność, przyciągając projekty rozwojowe, takie jak Moonbeam, obsługujące skalowalne inteligentne kontrakty. Jest również gospodarzem innych różnorodnych projektów, takich jak KILT, które oferują tożsamość cyfrową.

Sieć blockchain Polkadot skaluje się, rozprzestrzeniając swoje transakcje na wielu równoległych odłamkach łańcucha bloków zwanych Parachain’ami. Wygląda na to, że platforma wkrótce uruchomi swój pierwszy w historii Parachain. W środę, 13 stycznia, sieć Plasm Network ogłosiła, że ​​udało jej się pomyślnie połączyć z testnetem Polkadot Rococo V1.

Sieć testowa Rococo-V1 firmy Polkadot zawiera najnowszą wersję konsensusu Parachain. Podczas ostatniego ogłoszenia Plasm Network wspomniał:

„2021 to ekscytujący rok dla naszej społeczności. Naszym najwyższym priorytetem w 2021 roku jest zostanie spadochronem Polkadot i zbudowanie hubu dApps na Polkadot ”.

Wkrótce potem, cross-chain DEX protokół Zenlink ogłosił również partnerstwo z Plasm Network.

Zatem czekamy na rozwój sytuacji i kolejne wyższe pozycje w CMC. XRP już w zasięgu. 😊

Poniżej moje predykcje z grudnia. DOT się zgadza 🙂

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.