Charlie Shrem, Anthony Pompliano i bracia Lee pokazali zdjęcia swoich pierwszych koparek BTC

Znani w branży kryptowalut Charlie Shrem, Charlie i Bobby Lee, bracia Winklevoss, a także Anthony Pompliano opublikowali zdjęcia swoich pierwszych urządzeń wydobywczych dzieląc się także wspomnieniami z tamtych czasów.

Minęło ponad 11 lat od wygenerowania Genesis Block Bitcoina przez Satoshi Nakamoto. Następnie wydobycie zostało „przejęte” przez garstkę libertarian i entuzjastów techniki. Po libertarianach kopać zaczął cały świat.

Charlie Shrem i wynalazca ASIC Yifu Gow / źródło: decrypt.co

Jedno z najcenniejszych zdjęć przedstawia „ojca” urządzeń ASIC Yifu Gow w uścisku z przedsiębiorcą Bitcoin Charliem Shremem.

Założyciel Fundacji Bitcoin, Charlie Shrem, przeszedł długą drogę w branży Bitcoin. Otwierając nieistniejącą giełdę BitInstant, był uwięziony z powodu zarzutów prania pieniędzy na Silk Road, a następnie uruchomił kilka startupów krypto. Jest też gospodarzem podcastu Untold Stories.

Poniższe zdjęcie, datowane na 2011 rok, pokazuje urządzenie wydobywcze od Charliego Lee. Przedstawia sześć kart graficznych podłączonych do jednej płyty głównej .

Miner Charlie Lee, 2011 / źródło: decrypt.co

Pracując jako programista Google w październiku 2011 r., Charlie Lee stworzył „Digital Silver”, Litecoin (LTC). W grudniu 2017 r. Całkowicie pozbył się swoich monet na szczycie hossy.

Miner Bobby Lee. 2011 rok / źródło: decrypt.co

Brat Charliego Lee, Bobby, także lubił kopanie Bitcoinów w tamtych latach i założył jedną z pierwszych chińskich giełd kryptowalut BTCC, a także firmę Ballet.

Miner braci Winklevoss. 2013 rok / źródło: decrypt.co

Górnik braci Winklevoss. 2013 rok. Źródło: Deszyfruj

Kolejne postaci, bez których nie można sobie wyobrazić branży kryptowalut, bracia Tyler i Cameron Winklevoss byli zainteresowani wydobyciem już w 2013 roku, ale główny nacisk położyli na inwestycje, nie na kopanie.

W 2013 r. Zainwestowali w BTC 11 mln USD otrzymane z procesu z szefem Facebooka Markiem Zuckerbergiem. Bracia Winklevoss początkowo współpracowali z CEO ShapeShift Ericiem Voorheesem i Charliem Shremem w jego BitInstant, ale później skupili się na rozwijaniu własnej giełdy Gemini. Stworzyli swój stablecoin – Gemini Dollar.

kopalnia BTC Anthony Pompliano, 2015 / źródło: decrypt.co

W wydobyciu bitcoinów i to na skalę przemysłową zaangażowany był także Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital. Zaczynał później niż poprzedni pionierzy, ale w 2015 roku miał już własną farmę górniczą.

W tym czasie, pracując jako menedżer produktu w Facebooku, Pompliano rozpoczął wydobywanie bitcoinów i Ethereum wraz ze swoim przyszłym partnerem venture capital Jasonem Williamsem.

źródło: https://decrypt.co/27192/bitcoin-ogs-reveal-their-original-bitcoin-mining-rigs

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.